Версія для друку Версія для друку

ЯК «ПОДОЇТИ» ВЛАСНИХ ГРОМАДЯН або що таке насправді «нульове декларування»

З 1-го вересня стартує президентський закон щодо запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізособами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету. Президентська ініціатива стане справжнім механізмом фі-нансового грабунку громадян і передусім малого та середнього бізнесу.

Декларування статків громадян – як добровільна явка з повинною. Триватиме воно рік з 1 вересня 2021 до 1 вересня 2022 року. Фізособи та самозайняті особи мають право, чи то пак, повинні один раз «добровільно» задекларувати свої активи, набуті з доходів, з яких не сплачені взагалі, або не сплачені в повному обсязі податки і збори в Україні, або які в порушення податкового та валютного законодавства не були задекларовані до 1 січня 2021 р.
Що вимагає закон?

Декларуванню підлягають:
– валютні цінності (банківські метали, гривня та іноземна валюта);
– нерухоме майно (земельні ділянки, житлова і нежитлова нерухомість, об’єкти незавершеного будівництва);
– рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва);
– частки (паї) у майні юридичних осіб, корпоративні права;
– цінні папери;
– права на отримання дивідендів, процентів.
Не підлягає декларуванню готівка та активи набуті кримінальним шляхом (крім податкових злочинів).

За нормами закону, прийдеться декларувати
1. Нерухоме майно в Україні:
– квартира до 120 кв. м.;
– житловий будинок до 240 кв. м.;
– об’єкти нежитлової нерухомості (комерційна тощо) загальною площею до 60 кв.м.;
– земельні ділянки, сукупний розмір яких по кожній окремій ділянці не перевищує норми безоплатної передачі (для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га; для садівництва – не більше 0,12 га; для будівництва і обслуговування жилого будинку, у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га; для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га; для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 га);
2. Один некомерційний транспортний засіб (окрім літака; гелікоптера, яхти; автівок для перевезення 10 і
більше осіб або об’ємом двигуна понад 3 тис. см. куб. або середня ринкова вартість 2 250 тис. грн., мотоцикл з
об’ємом двигуна понад 800 см. куб.).
3. Інші активи сумарною вартістю до 400 тисяч гривень (15 тисяч доларів) (гроші; антикваріат, банківські
метали тощо);

Чим це всім нам загрожує.

Закон розділяє громадян на всіх, хто має віддати останнє та «недоторканих». Закон розділяє все суспільство на тих, хто нічого не повинен сплатити з набутого «непосильною працею» і тих, хто повинен заплати за те, з
чого уже сплачено, витягти останнє з кишені, підтвердити доходи, показати чеки… Чиновники та депутати і ряд інших категорій звільняються від такого диво декларування. По суті, закон виходить із презумпції вини та недобросовісності платників податків, не залежно від сумлінності сплати податків. З 1 вересня 2022 р. усі фізичні особи автоматично вважатимуться такими, що підтвердили сплату податків з усіх своїх доходів і з усього майна. Тобто майно і доходи мільйонів пересічних громадян вочевидь потрапляє у зону уваги контролюючих та правоохоронних органів.

Ваш отзыв

Ваш коментар