Версія для друку Версія для друку

Вісті звідусіль

Арданово має свого сімейного лікаря
Минулого року у рамках президентської програми «Велике будівництво» в Арданові здали в експлуатацію нову лікарську амбулаторію сімейної медицини. Немало зусиль приклав для цього колишній Арданівський голова, теперішній голова Кам’янської ОТГ Михайло Станинець.
Майже рік цей медичний структурний підрозділ був недоукомплектований – не було лікаря. А на початку цього місяця до нас направили молоду лікарку Діану Петрівну Добру. Вона закінчила медичний факультет УжНУ: курс по спеціалізації «Сімейний лікар».
Як у нашому колективі, так і в селі молоду лікарку прийняли щиро і з любов’ю, адже вона – перший лікар призначений для роботи в Арданові за всю його багатовікову історію. Діана Петрівна – грамотний спеціаліст, а ще чуйна, уважна, співчутлива. Саме таким і має бути фаховий медик. Люди її полюбили й оцінили, а вона відповідає їм взаємністю.

Наталія ДОБОНІ,
сімейна медсестра, с. Арданово

Польові дороги Лукова – найкращі

Ще тоді, коли розформували колгосп, а землю в Лукові поділили, до цього підійшли розумно: кожен пайовик одержав по 22 сотки орної землі. Селяни стали справжніми господарями – ділянки обробляються, виноградники викошуються, любо глянути, як ґаздують луківчани.
А ще тут дуже ревно ставляться до польових доріг. До будь-якої ділянки можна під’їхати навіть легковиком. Люди самі встановили такий порядок: дощової пори в’їзд тракторів на поле заборонений, бо саме тоді на польовій дорозі легко утворюються ковбані. А якщо таке й утворилося – її вчасно засипають.
Люди переконалися – зручний доступ до ділянок полегшує їм життя, тому так дбайливо ставляться до справності польових доріг.

Регуляція потічка – спільна справа

Липневі зливи принесли не мало клопотів людям. Чи не найбільше відчули це на собі жителі нижнього кінця присілку Левош, що в Імстичові. Особливо допекли їм два потічки, що течуть із гір, обнімаючи масив Пасульовиця.
Зливаючись воєдино, вони стають справжньою рікою, несуть згори стільки сміття й бруду, що забиваються містки, мілкими для води стають канави і вода заливає дорогу і городи.
Покласти край розгулу стихії вирішили самі жителі присілка. Склалися грошима, найняли екскаватор і той поглибив канаву, власними тракторами проклали нову дорогу до поля протяжністю сто метрів. Найкраще потрудилися на ліквідації стихії Петро Лях, Василь Біксей, Юрій Луцанич, а допомагав їм Михайло Повх.

Михайло ЦІЦАК,
с. Імстичово.

Ваш отзыв

Ваш коментар