Версія для друку Версія для друку

«Велике будівництво» – у Дубрівці

Ще місяць тому водії автомашин і пішоходи проклинали центральну дорогу у Дубрівці: яма на ямі, вибоїна на вибоїні. Ні проїхати, ні пройти. Часто доводилося зменшувати швидкість, гальмувати, а інколи доходило аж до зупинки транспортного засобу. Проблемна дорога скоріше нагадувала танкодром.
Звісно, староста села Володимир Малиновський не міг змиритися з цим. Він із самого початку нового року, а, можливо, ще й раніше, оббивав пороги голови Іршавської міської ради Віктора Симканинця, а той, звісно, неодноразово наносив візити голові облдержадміністрації Анатолію Полоскову. І лише місяць тому крига, нарешті, скресла – справа зрушила з місця. За ремонт дороги по програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» взялася Служба автомобільних доріг у Закарпатській області. Ремонт проводить одна з кращих компаній ТзОВ «ШБУ-77» м. Бровари Київської області. Уже прокладено кілометр сучасної європейської дороги. Покриття складається із двох слоїв – 12 сантиметрів бетону і 7 − асфальтобетону. Тут на совість працюють водій автомашини Василь Машко, екскаваторник Степан Іляшко та робітники Вадим Мельник і Сергій Славін. Тридцятиградусна спека, яку принесла нам цьогорічна липнева пора, їм не на заваді – шляховики працюють із повною віддачею сил і енергії. У даний час вони впорядковують кювети, яких, власне у селі і немає. Усе з роками замулило і заросло травою і бур’янами.
− Без кювету ніколи не буде якісної дороги, − каже Володимир Малиновський. − Треба, щоб під час дощу було належне водовідведення, бо інакше вода замулює дорогу, шкодить її покриттю. Тому необхідно, щоб кожен хазяїн прибрав із водовідних каналів (ярків) будматеріали – пісок, камінь, рінь, дошки та інше. Нам слід брати приклад з Польщі, Чехії, Італії, Угорщини, Німеччини, Словаччини. І для цього не потрібно очікувати комісію сільської ради чи просити допомогу в районі чи області. Просто навколо свого дворогосподарства треба навести порядок.
На Іршавщині знають Володимира Малиновського як умілого керівника і хорошого організатора. Після роботи в правоохоронних органах, яким віддав майже п’ятнадцять років бездоганної служби, у квітні 2008 року односільчани обрали його Дубрівським сільським головою. На новій посаді старався, робив усе для громади, яка довірила йому управляти своєю долею. І він старався. Насамперед велику увагу приділяв покращенню матеріально-технічної бази установ освіти, медицини, культури, а також спортивної бази населених пунктів сільської ради. Напевне, зважаючи на його відданість обраній справі, у травні 2010 року повторно був обраний на цю посаду, а в листопаді 2015 року – втретє. Це говорить про те, що виборці не тільки йому довіряють, а й мають надію на переміни на краще.
− Таких би нам побільше старостів, − каже заступник Іршавського міського голови Іван Васильцюн. − За рахунок бюджету сільської ради тут заасфальтовано понад 80 процентів доріг комунальної власності, проведено всіх вулиць населених пунктів, організовано регулярне вивезення побутового сміття. Силами депутатського корпусу, а також за сприяння меценатів було капітально відремонтовано сільський клуб, закуплено музичне обладнання для проведення вечорів відпочинку молоді.
…Тепер відновленим відрізком дороги Іршава – Довге у селі Дубрівка любо проїхатися. Це говорить про те, що якщо хочемо, то можемо. Було б лише бажання.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар