Версія для друку Версія для друку

Коронавірус в області йде на спад

Минулої п’ятниці в Іршаві відбулося виїзне засідання колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Мова йшла про епідемічну ситуацію в Закарпатті щодо COVІD – 19.
Його відкрив директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Анатолій Пшеничний. Він, зокрема, зазначив, що з квітня 2020 року згідно із розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби лікувально-профілактичні заклади області були поділені на заклади «першої», «другої» та «третьої» хвилі. Анатолій Олександрович вручив кращим медпрацівникам грамоти Міністерства охорони здоров’я України «За вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я та високий професіоналізм» із нагоди минулого свята – Дня медика. Серед нагороджених і директор КНП «Іршавська міська лікарня» Сергій Караслай (на фото).
По мірі завантаженості ліжок поступово відкривалися заклади первої «хвилі». Так, з липня 2020 року в зв’язку з різким погіршенням епідемічної ситуації в закладах області «всіх хвиль» почали розгортатися додаткові ліжка для госпіталізації хворих з гострою респіраторною хворобою COVID-19 спричиненою коронавірусом.
З жовтня минулого року майже всі заклади області з надання вторинної та третинної медичної допомоги були перепрофільовані для лікування хворих з гострою респіраторною хворобою COVID-19 спричиненою коронавірусом SARS-CoV- 2 (було розгорнуто 1885 ліжок).
З лютого 2021 року в області було розгорнуто 2540 ліжок. Спад пандемії в області почався із червня ц.р. Він триває дотепер. У цьому чимала заслуга медиків краю.
Учасників колегії привітали голова Іршавської міської ради Віктор Симканинець, заступник міського голови Іван Васильцюн та директор КНП «Іршавська міська лікарня» Сергій Караслай.
Про боротьбу з коронавірусом присутніх поінформували завідувач відділу епідемнагляду та профілактики захворювань Закарпатського лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик, директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» Михайло Поляк, лікар-гінеколог з Ужгорода Ірина Пацкань, головний експерт Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Михайло Радь.
Члени колегії прийняли рішення щодо вжиття заходів дотримання стандартів медичної допомоги та Алгоритмів дій медичних працівників різних спеціальностей, які долучаються до надання медичної допомоги хворим, які відповідають визначенню випадку COVID-19, дотримання інфекційного контролю в закладах, безперебійної роботи спеціалізованих бригад екстреної медичної допомоги для транспортування та надання невідкладної медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадку COVID -19, активно проводити роз’яснювальну роботу серед задекларованого населення та інших контингентів щодо популяризації щеплень та пріоритизації цільових груп, постійно інформувати ОВМ та МС про перебіг вакцинальної кампанії на території надання медичних послуг з вакцинації.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар