Версія для друку Версія для друку

Іршавщина – коротким рядком

1. Трагічне ДТП на сміттєзвалищі. У селі Дубрівка Хустського району, на сміттєзвалищі водій автомобіля «Мерседес», житель села Білки, даючи задній хід з необережності наїхав на жінку, теж жительку села Білки, яка сортувала сміття. Внаслідок наїзду жінка померла в кареті швидкої допомоги. Поліція розслідує даний інцидент, відкрита кримінальна справа, чоловіку загрожує тюремне ув’язнення, – пише zakarpatia.info
2. Жителі Мідяниці Кам’янської ТГ обурені через рух вантажівок. Мешканці бояться залишитися без даху над головою, адже на їх очах будинки вкриваються тріщинами. Такою критичною ситуація стала через грузові автомобілі, які постійно курсують населеним пунктом до цегельного заводу. Місцеві жителі кажуть, що не можуть спокійно перебувати в своїх домівках, адже коли проїжджає великогабаритне авто, хата тремтить, а їх на день їздить понад 15-ти. Хоч заводу і був наданий дозвіл на будівництво автошляху в об’їзд села, результатів поки немає.
3. На Іршавщині громадський туалет відлякує відвідувачів. Громадський туалет у центрі Довгого розташований за кілька метрів від туристичної родзинки Закарпаття – палацу графа Телекі. Культурну пам’ятку щороку відвідують тисячі туристів з усіх куточків України, але, на жаль, туалетом скористатися не можуть, адже він повністю завалений сміттям. Жителі Довгого зазначають, що в такому стані вбиральня вже не один рік, проте місцева влада її не помічає. «Куди ходити мамам з дітьми? Якщо маленька дитина захоче в туалет, що робити?», – обурюється молода мама, жителька села. Коли востаннє тут прибирали, місцеві вже й не пам’ятають. Повідомляє Закарпатський Діалог.
4. Книги Кузана та Шкірі відібрані до участі в конкурсі на здобуття міської премії ім. Петра Скунця, – пише «Irshava News». Премія заснована Ужгородською міською радою для заохочення сучасних авторів до написання творів, присвячених Ужгороду, його історії та сучасності, видатним ужгородцям, для популяризації новітньої української літератури, розвитку українського письменництва, відкриття нових талантів. Це – творча відзнака і встановлена у трьох номінаціях: художня література, краєзнавча література, альбомне видання.
Участь у конкурсі братимуть книги: – у номінації «Художня література»: 1. Юрій Шип «Моя любов мої краяни» (вірші, пісні, нариси, статті); 2. Василь Шкіря «Бітанга» (пригодницько-фентезійні, детективні і автобіографічні повісті»; 3. Василь Кузан «Три по сто» (молоді і витримані вірші); – у номінації «Краєзнавча література»: 1. Людвиг Філіп «Ужгород. Рідне місто моє»; 2. Василь Ільницький «Обереги криниці знань: Ужгородський національний університет у долях його сучасників»;. 3. Михайло Сирохман «Будівничі закарпатських церков»; – у номінації «Альбомне видання»: 1. Леся Приймич «Живопис» 

Ваш отзыв

Ваш коментар