Версія для друку Версія для друку

Найсміливішим мріям властиво збуватися!

Оцінку підготовки спортсмена, його форми на даний час, дають змагання. Теоретичні заняття без практичних виступів малоефективні. Для учасників клубу “Вікторія” Іршавського міського Центру позашкільної освіти перерва без змагань на високому рівні явно затягнулася. Вони пропустили кілька чемпіонатів України, звісно, з поважної причини. Закарпатська область саме була найбільш вражена коронавірусом.
Нарешті чемпіонат України з шашок-64 серед юнаків та дівчат в цьому році відбувся, хоч і довелось учасникам, тренерам, батькам дотримуватися протиепідемічних вимог, що, при високій температурі повітря, було непросто. Змагання приймав Херсон, який має спеціалізоване приміщення, де діє шахово-шашковий клуб. Чотири юні шашкісти клубу “Вікторія” представляли Закарпатську область.
Першою програмою була класична гра. Кожному учаснику на неї відводилось по 40 хвилин плюс по 10 секунд за кожний зроблений хід. Переможець у матчі визначався у грі з двох партій (білими, чорними або навпаки). Сім днів напруженої боротьби з 18 партій – випробування непросте. А ще, що досить важливо, суперники − один кращий за іншого.
Наша чотирнадцятирічна Катерина Мойсей виступала в групі дівчат 16 років. Початок видався важкий, відчувалась нехватка практичної гри. Але далі пішла ціла череда із п’яти перемог. Спортивний характер Катерини, добротна майстерність, наполегливість та інші хороші якості дали змогу посісти третю сходинку п’єдесталу пошани. Швидку програму Катерина закінчила четвертою, а в блискавичній грі взагалі перевершила найсміливіші прогнози, адже виборола друге місце, уступивши лише чемпіонці України серед жінок, представниці Харкова Дарині Лобановій.
У групі юнаків 8 років від Закарпаття виступав Володимир Погоріляк. Два роки тому назад він уже брав участь у чемпіонаті України в Полтаві. Там юнак посів почесне 10 місце. Цього разу він виграв шість матчів, два програв: чемпіону і віце-чемпіону. У підсумку – третє місце, уступив друге місце по додатковому показнику супернику з Харкова Єгору Литвину. І в швидкій, і в блискавичній програмах Володимир виступив стабільно, виборовши четверті місця. У відвертій розмові юний Володимир Погоріляк розповів про свою заповітну мрію: стати призером чемпіонату України. Як бачите, мрії, підкріплені змістовними тренуваннями, спортивним характером можуть здійснюватися. Тепер Володимир має іншу гарну мрію, але про неї поки-що не повідомляє.
Інші наші юні спортсмени ввійшли в десятку кращих: Вероніка Терпай у блискавичній грі, а Дарина Лелітка – в класичній програмі. Володимир Погоріляк і Дарина Лелітка виконали норми другого дорослого розряду, підтвердженням цьому є довідки з чемпіонату.
У командному підсумку наша збірна Закарпаття (4 спортсмени) посіли в класичній програмі – сьоме місце, швидку програму закінчили десятими, а в блискавичній програмі вибороли дев’яте місце із 14 збірних команд. А здобули призові місця у всіх трьох програмах (в порядку зайнятих місць) Харківська (22 учасники), Дніпропетровська області (22 учасники) та міста Києва (23 учасники).
P.S. Катерина Мойсей і Володимир Погоріляк вибороли право виступити на чемпіонаті світу, який планується провести в Туреччині в серпні. Питання фінансування юних спортсменів на чемпіонат залишається відкритим.

Анатолій Вайда

Ваш отзыв

Ваш коментар