Версія для друку Версія для друку

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА І… ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНА

Цьогорічний комунікативний захід по обміну досвідом та кращих практик працівників територіальних центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області наприкінці минулого тижня пройшов на базі МукачівськогоМЦ з НБВПД. Традиційний формат його проведення у 2020-ому році був перерваний вірусною пандемією, але тим не менше аналіз роботи включав у себе порівняльні характеристики терцентрів і в цілому по області, і за означений період.
Ключовим і визначальним питанням при проведенні круглого столу «Результати реалізації Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство у Закарпатській області за 6 місяців 2021 року та покращення взаємодії і результативності роботи місцевих центрів з надання БВПД» стала найбільш актуальна і публічно обговорювана земельна реформа через призму приватизації. Саме з 1-го липня вступив у дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який скасовує мораторій на продаж сільгоспземлі, а значить відповідно зросте в цьому плані і кількість звернень громадян цього спрямування.
На початку роботи круглого столу оціночну статистику озвучила заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області Лариса Фучко: проведено 110 правопросвітницьких заходів, 792 – консультації, із яких –380 письмових та інші.

SONY DSC

Начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Павло Марамигін акцентував увагу колег і підопічних на таких основних аспектах їх діяльності: індивідуалізація консультацій та форма надходження відповідей до клієнта – вручена вона особисто громадянину чи надіслана поштою.
Оксана Дудаш, начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва, проаналізувала висвітлення роботи центрів у засобах масової інформації, звернула увагу учасників кворуму на запис відеоматеріалів.
Закономірно, що приймаючу сторону презентував директор Мукачівського центру з надання БВПД Костянтин Молнар. Попередньо учасники круглого столу вже ознайомилися з їх практикою безпосередньо в центрі, а Костянтин Євгенович виокремив всього два, але надзвичайно важливих аспекти їх практики. Це – скасування державних актів, що довели практично до досконалості, а також на застосуванні письмових консультацій. Як зауважив п.Молнар, надання консультацій у письмовій формі – це до певної міри і ризик, але водночас і дієва реклама. Опонуюча сторона отримує не викривлену, а достовірну інформацію та зростає фахова кваліфікація працівників.
Підсумовуючи роботу круглого столу, директор Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області Василь Попадинець зорієнтував підопічних виключно на тому, що будь-хто із клієнтів, які звертаються до працівників центрів, сподівається і очікує щонайперше практичного правового супроводу, а не теоретичних постулатів.
У роботі комунікативного заходу взяли активну участь заступник начальника відділу «Іршавське бюро правової допомоги» Мукачівського МЦ з НБВПД Інна Веждел та головний спеціаліст цього відділу Ірина Марущинець. Вони поділилися кращими практиками своєї роботи з колегами при підбитті підсумків.
***
Учасники круглого столу в рамках проведення комунікативного заходу ознайомилися з роботою державної установи «Пункт тимчасового розміщення біженців у Закарпатській області» та практикою проведення на його території правопросвітницького заходу за європейськими стандартами.

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар