Версія для друку Версія для друку

Вода артезіанська – споживач іршавський

1 липня 2021 року Комунальне підприємство по водопостачанню Іршавської міської ради св’яткує 20-ту річницю з дня його створення. Рішення про реорганізацію Іршавського ВЖДКП та створення Іршавського комунального підприємства по водопостачанню було прийнято на ХVI-ій сесії 3-го скликання Іршавської районної ради від 7 червня 2001 р. Першим керівником підприємства стала Любов Михайлівна Бахмацька. Завдяки наполегливій праці колективу під керівництвом Любові Михайлівни підприємство сформувалось в його теперішньому стані. Початок роботи підприємства не був легким, через дуже слабку матеріально-технічну базу, недостатню забезпеченість автотехнікою, відсутністю адміністративного приміщення, професійних кадрів. Тільки частина працівників (близько 60%) перейшла по переводу працювати з Іршавського ВЖДКП в Іршавський водоканал, іншу частину колективу прийшлося приймати на роботу самостійно, оцінюючи їх професіоналізм та майстерність.
При створенні підприємства в 2001 році на баланс було прийнято 13,4 км. водопровідної мережі та 14,8 км. каналізаційної, 2 152 абоненти – населення і 167 споживачів бюджетної сфери та юридичних осіб. Зараз на балансі підприємства знаходяться водопровідна мережа протяжністю 21,7 км., тобто вона збільшилась на 8,3 км., 23,1 км. каналізаційної мережі – протяжність збільшилась на 9,7 км., споживачів категорії населення – 2 869 абонентів, приріст склав 717 абонентів та 293 споживачів бюджетної сфери та юридичних осіб – приріст склав 126 споживачів.
У різні роки підприємством керували: Любов Михайлівна Бахмацька – з 01.07.2001 р. по 27.04.2010 р., Юрій Іванович Фельцан – з 03.06.2010 р. по 05.08.2011 р., Віктор Васильович Гелетей – з 08.08.2011 р. по 05.10.2015 р., Сергій Михайлович Скоблей – з 05.10.2015 р. по сьогоднішній день. Кожен керівник примножував (привносив) свої бачення, ідеї та зміни в роботі підприємства, наслідком чого стало реконструкція діючих та будівництво нових ділянок водопровідної та каналізаційної мереж в м. Іршава, придбання та заміна обладнання на водонасосній станції та очисних спорудах, покращення технічного стану підприємства.
На долю директора Любові Михайлівни Бахмацької випали труднощі з формування та створення колективу, створення облікової бази споживачів, вирішення питань по реєстрації та отриманню всіх дозвільних документів, на підставі яких функціонує підприємство, створення та поліпшення матеріально-технічної бази підприємства, придбання асенізаційної машини.
Керівник Юрій Іванович Фельцан зміг організувати отримання коштів з міського бюджету та провести капітальну реконструкцію блока ємкостей очисних споруд, де фактично проходить переробка та очищення фекальних вод, які поступають з м.Іршава та частково з с.Ільниця.
Віктор Васильович Гелетей за свою каденцію зміг оптимізувати роботу водонасосної станції, результатом чого стало перехід водопостачання споживачів м. Іршави з погодинного (за графіком) до цілоденного. Також при його каденції підприємство вело технічний супровід при реконструкції, заміні, та будівництві нових водопровідних та каналізаційних мереж по вулицях Українська, Л.Українки, Ст. Вайди, Беляєва, Гоголя, та інші, перепідключення та нове підключення споживачів до цих мереж. Майже два роки праці він поклав на отримання довгострокового спеціального дозволу – на 20 років, від Держгеонадр України на користування надрами (видобуток підземних прісних вод), за рахунок якого забезпечується потреба в питній воді споживачів м.Іршава.
На каденцію Сергія Михайловича Скоблея припало переоснащення технологічного обладнання, з старого енергозатратного, на нове енергоефективне: придбання та заміна свердловинних насосів, якими видобувається вода з артезіанських свердловин, заміна радянських насосів другого рівня підйому на нові італійські моноблочні насоси Saer, за допомогою яких подається питна вода та підтримується робочий тиск в водопровідній мережі м.Іршави. Днями також завершено переобладнання двох фекальних насосів – демонтовано старі, радянського виробництва, насоси та встановлено нові насоси Willo, виробництва Німеччини. Також проводився технічний супровід при реконструкції, заміні та будівництві нових водопровідних та каналізаційних мереж по вулицях Титова, Севастьянова, Коцюбинського, Павлова, Миру, мікрорайон “Газовики” та інші. Хочеться відзначити, що все переоснащення (придбання та заміна) обладнання, реконструкції, заміни, та будівництва нових водопровідних та каналізаційних мереж проводились за рахунок фінансування з місцевого бюджету.
Вся ця робота проводилась також і за допомогою головних інженерів, які в різні роки працювали на підприємстві: Юрій Юрійович Золотар, Михайло Михайлович Пищальник, В’ячеслав Володимирович Сідоров, Олександр Олександрович Симканич.
Та все це змогло відбутися тільки завдяки роботі КОЛЕКТИВУ підприємства. Всі працівники підприємства, кожен на своїй ділянці роботи, прикладає максимум зусиль, все своє вміння, професійну майстерність задля одного :
безперебійної та безаварійної роботи водонасосної станції та водопровідної мережі для забезпечення постачання питної води жителям м. Іршава,
безперебійної та безаварійної роботи каналізаційної мережі та очисних споруд по прийманню, переробці та очищенню фекальних стічних вод, які поступають з м. Іршава та частково з с. Ільниця.
Та особливо сьогодні хочеться відзначити наших працівників, які працюють на підприємстві з дати його створення і по сьогоднішній день.
Це: Марія Василівна Біксей – лаборант; Лариса Петрівна Кравчук – бухгалтер по розрахунках; Марія Андріївна Микита – машиніст водонасосної станції; Наталія Людвиківна Матішинець – головний бухгалтер; Василь Васильович Матьола – машиніст ГКНС (головної каналізаційно-насосної станції) очисних споруд; Микола Васильович Петенько – майстер водопровідно-каналізаційного господарства; Анатолій Миколайович Петенько – машиніст повітродувок очисних споруд; Микола Юрійович Сочка – водій асенізаційної машини; Наталія Михайлівна Чегіль – інженер-хімік.
На сам кінець хочеться сказати ось про що. На наших з Вами плечах лежить величезна відповідальність за забезпечення життєдіяльності Іршавської громади в частині забезпечення питною водою та приймання та забезпечення очищення стічних вод.
Знаю, що Ваше відповідальне ставлення до роботи є запорукою успішного виконання поставлених перед нами завдань.
Бажаю Вам і Вашим родинам міцного здоров’я, Божого благословення, добробуту та довголіття. Хай обминають Вас життєві негаразди.
І нехай від людей за вашу працю лунають тільки слова вдячності.

Михайло БОРЖАВСЬКИЙ

Ваш отзыв

Ваш коментар