Версія для друку Версія для друку

Риболовля, як унікальний вид спорту

Навіть аматорська ловля риби багато в чому нагадує спорт: азарт, бажання домогтися кращого результату, перевершити себе. Для багатьох – це просто хороша можливість відпочити, поспілкуватися з природою та гарно провести час. Однак є і поняття справжнього спортивного рибальства, яке потребує відповідного рівня підготовки і свій підхід до самого процесу. Михайло Сак з Іршави, неодноразовий учасник та призер різних змагань з такої риболовлі, член Федерації риболовного спорту України, розповів, чому обрав саме такий вид діяльності та поділився враженнями з поїздки в Львів на TRINITY BAITS 500000.
«Почав займатися риболовлею з глибокого дитинства. Дідусь ніколи не ловив рибу, проте коли захворів, лікарі порекомендували йому частіше сидіти біля річки, щоб дихати тим повітрям. Тоді він і почав брати з собою вудочки, а згодом навчив і мене».
Найбільше Михайла зацікавив саме карповий спорт, де основною відмінністю від звичайної рибалки є принцип «зловив-відпустив»: «Беру участь у змаганнях уже десь з 2015 року. Тепер повернувся зі Львову, де відбувся TRINITY BAITS 500000 (2й етап). Там, до речі, знаходиться одна з найпотужніших водойм у селі Прилбичі – Trident Lake. Це найдорожчий турнір в Україні, у якому найбільший призовий фонд і організатори (а ними є Львівський карповий клуб та компанія Trinity Baits) самі запрошують команди, обираючи кращих із кращих. За перше місце – нагорода в 250 тис. грн».
Змагаються 32 команди. Водойма розбита на чотири зони, у кожній з яких – 8 команд. Михайло виборов 1 місце в зоні і 3 місце у 2 етапі, а ще увійшов у топ-10 кращих спортсменів турніру. Чоловік їздив також у Дніпро, Кривий Ріг, Берегово та багато інших міст. Бувають і одиночні змагання, такі як «Сталкер», але, в основному, відвідує командні разом з іншими іршавчанами. До речі, максимально за турнір їм вдавалося зловити 101 рибину, вагою в 642 км. 530 г. Особисто він витягнув 16 кг. 450 г. карпа, найбільшого в своєму досвіді.
Спортсмен зазначає також, що чисельність риби в іршавських водоймах значно зменшилася, причиною чого стали діяльність браконьєрів та забруднення річок: «Великою проблемою є те, що немає діючої інспекції, яка б слідкувала за незаконним виловом. Пам’ятаю, що навіть у дитинстві я міг зловити хорошу рибину, а зараз професіонали з досвідом не можуть її спіймати. Якщо нічого не зміниться, то рибу скоро будемо бачити лише на фото. Нещодавно, разом з однодумцями ми організували свого роду клуб, і взяли водойму, озеро Береги, під свій нагляд. Займаємось зарибленням, очищенням та доглядом»,
Щодо місцевих річок, то Михайло рекомендує рибачити в Іршавці, бо тут більша популяція, ніж в мілководній Синявці. Тож вітаємо спортсмена разом із командою з Всесвітнім днем рибальства та бажаємо привезти ще не одну перемогу в рідну Іршаву!

Богдана РЯБЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар