Версія для друку Версія для друку

Куємо майбутнє разом!

Саме такою була тема цьогорічного фестивалю народного та ковальського мистецтва «Гамора-2021». Уже 30 років поспіль (за винятком минулого) єдина в Україні діюча водяна кузня збирає гостей із різних куточків України. Ось і цього разу на території народного музею пройшло дводенне дійство, що, як завжди, зачаровувало своєю різноманітністю та масштабністю. Примітним є те, що «Гамора» проводиться вперше у Керецьківській територіальній громаді.
Як зазначили ведучі, а ними були Юрій Буряс та Тетяна Русин: «Чотири природні стихії єднають чотири села Керецьківської ТГ. Вогонь сердець мешканців села Керецьки, життєдайні мінеральні води Кушниці, цілюще полонинське повітря Березників, благодатна земля Лисичова – злилися воєдино задля спільного щасливого майбутнього!».
У перший день фестивалю всі охочі мали можливість позмагатися у гонці «Героїв Срібної Землі» – першому в Закарпатті забігові на 10 км. з перешкодами. Варто зауважити, що спортивне свято вдалося на славу і набуло міжнародного масштабу – у змаганнях брали участь гості із Болгарії та Німеччини. Для діток також була організована дистанція в 1 км. Кожен учасник був нагороджений унікальною дизайнерською медаллю на згадку. А вже ввечері всі насолоджувалися світом поезії та авторської пісні біля боржавської ватри від учасників «Лицаря Карпат на Гаморі». Патріотизм, лірика, чуттєвість, кохання і жарт переплелися у пісенно-поетичних рядках запрошених гостей зі Львова, Ужгорода, Івано-Франківська, Рівного, Тернополя, Мукачева, Сваляви, а також місцевих талантів. Ведучими зустрічі були поет Василь Кузан та Василь Маровді, завуч Керецківської школи і невтомний організатор творчих вечорів колег письменників та митців народного жанру.
На території для відвідувачів було розміщено багато палаток, у яких можна було придбати вироби з лози, вишивані рушники від місцевих майстринь, закарпатський натуральний чай, вино та солодощі. У наметовому містечку на діток чекали атракціони. Проте незабутню атмосферу створювали ковалі, що без упину вдаряли своїми важкими молотами по залізу, яке у сильних руках поступово перетворювалося в унікальні вироби. Цікаво, що особливо жінки не тільки охоче спостерігали за дійством, а й самі радо приєднувалися, щоб випробувати себе у майстерності ковальства. З кожною хвилиною, яка наближала стрілку годинника до 13.00, чисельність людей біля головної сцени збільшувалася. Між ними часто виднілися дівчата-красуні в національних костюмах, що пробігали, готуючись до виступу.
Першими офіційно відкрили недільне дійство колектив «Лисичаночка», після чого запрошені гості виступили з вітальним словом для глядачів. Серед них: голова Керецьківської ОТГ Михайло Мушка, голова Мукачівської ТГ Андрій Балога, голова Полянської ТГ Іван Дрогобецький, голова Хустської райради Назарій Павлій, заступник голови Хустської РДА Степан Бобик, депутат Верховної Ради України Михайло Лаба, аташе-консул Словацької Республіки в Україні Петер Годул та ін.
Своїми виступами радували гостей танцювальні та пісенні ансамблі територіальних громад Закарпаття, зокрема вихованці Едіти Токар-Канчій «Кирниченька», студія «Ангеліна-балерина» (кер. Ангеліна Шпиньович), народний фольклорний ансамбль «Іршава» (кер. Надія Мельник-Гудь), народний літературно-пісенний ансамбль «Берегиня», Ільницька ДШМ із хореографічною композицією «Соловей», інструментальний колектив «Рапсодія», зразкова хореографічна студія «Dance of angels» та інші.
Окрасою вечірнього концерту став виступ Народного артиста України Івана Поповича та гурту «Rock-H / Рокаш».

Богдана РЯБЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар