Версія для друку Версія для друку

Безкоштовний відпочинок для вразливих категорій населення

Нещодавно заступник голови Закарпатської ОДА з питань соціального захисту Петро Добромільський із робочим візитом навідався в санаторій «Боржава» в Довгому. Мета зустрічі – охопити максимальну кількість людей, які входять у пільгові категорії населення, зокрема, учасників бойових дій, ветеранів війни, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, малозабезпечених сімей та ін., щоб надати їм можливість безоплатного санаторного лікування й відпочинку.

SONY DSC

На зустрічі були також присутні генеральний директор Закарпатського Центру легеневих хвороб Василь Скрип, заступник головного лікаря Закарпатської обласної клінічної лікарні імені А.Новака Василь Секереш, генеральний керівник санаторію Олег Уваров, директор Денис Чубюк, заступнник директора Тетяна Фельцан та лікарі оздоровчого центру.
Для всіх присутніх була організована екскурсія по території закладу, щоб детальніше ознайомитися з ефективними методиками лікування.
У результаті візиту генеральний директор санаторію Олег Уваров виділив 20 путівок на оздоровлення у розпорядження Департаменту соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Це дасть можливість пільговим категоріям впродовж року відпочити в санаторії та покращити стан свого здоров’я за допомогою сучасного обладнання. Зовсім недавно у «Боржаві» відкрили нове відділення реабілітації та оздоровлення бронхолегеневої системи і ЛОР-органів, яке має сучасне високоефективне обладнання, спеціально розроблене для роботи з нашими закарпатськими мінеральними і термальними водами. Тут проводять процедури з парової інгаляції, галоінгаляційної терапії, оксигенотерапії, галоаерозольтерапії (соляна кімната), мікроназального душу, які здатні зменшити запальні процеси в легенях і бронхах, підвищити стійкість організму до впливу різних вірусів, привести в норму артеріальний тиск, нормалізувати обмінні процеси в організмі, зміцнити загальний і місцевий імунітет.

SONY DSC

«Санаторій приймає і постковідних пацієнтів. Взагалі, якщо є захворювання бронхолегеневої системи на початку та в кінці лікування робимо спірографію. Це дає нам змогу порівняти стан людини до оздоровлення та після. Проходження комплексу процедур, які наявні в новому відділенні, показують дуже хороші результати. У кого були виявлені якісь обструктивні явища – вони зникають, відновлюється і нормалізується робота дихальної системи», –зазначає в.о. головного лікаря Мирослава Шандра.
Крім того, за сприянням Департаменту соціального захисту населення були виділені путівки також у санаторії «Теплиця» (Виноградів) і «Кришталеве Джерело» (Солочин). Впродовж місяця Петро Петрович вестиме переговори з іншими профілакторіями Закарпаття, що дозволить направляти людей до профільних місць, залежно від проблем зі здоров’ям, які їх турбують. Особливо зараз, у період пандемії, така можливість як ніколи є потрібною, адже санаторно-курортне лікування − важливий етап терапії та метод попередження і запобігання переважної більшості захворювань.

Богдана РЯБЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар