Версія для друку Версія для друку

ПРИСВЯТА ЖЕРТВЕННІЙ ПРОФЕСІЇ

Професія лікаря завжди була престижною. Знаю медиків, які по 2-3 рази вступали до вузу, але свого добивалися. Бо робили вони це не за рахунок товстого гаманця, а завдяки наполегливій праці. І тепер вони стали високопрофесійними фахівцями, за допомогою до яких тепер звертаються їх вдячні пацієнти.
Особливо великого значення набула робота медичного працівника за останні півтора роки, коли люди в білих халатах майже цілодобово боролися з пандемією. А борючись за чуже життя, вони жертвували своїм. У цих непростих умовах героїчно вистояли і працівники амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Сільця. За цей час перехворіло коронавірусом 212 чоловік, а на території населеного пункту проживає 3177 чоловік. 3160 з них підписали декларації із сімейними лікарями Іваном Фельцаном і Світланою Денисюк, які стоять на сторожі охорони здоров’я сільчан. Разом з ними пліч-о-пліч були медичні сестри Ірина Онисько, Іванна Попович, Андрій Мошкола, Вікторія Фельцан, Тетяна Чийпеш, Віта Кебелеш, Алла Буряс та молодша сестра Ганна Король. Мобільна група продовжує працювати у звичному режимі, медики в будь-яку хвилину готові прийти на допомогу.
На належному рівні проходить вакцинація населення. Кожен може прийти у амбулаторію і зробити щеплення. І люди без вагань звертаються до свого сімейного лікаря. На даний час вже прищепилося 9,5 % населення. На думку І.І.Фельцана, це непоганий показник, а якщо точніше – серед кращих на Іршавщині. До кінця цього року намічають охопити вакцинацією до 50 процентів сільського населення. Відмовлення від щеплення наразі немає. А це говорить про те, що люди не байдужі до свого здоров’я.
− Наприкінці минулого року, − розповідає завідувач АЗ П-СМ с. Сільце Іван Фельцан, − ми перейшли із старого в нове сучасне приміщення, яке було зведено майже за півтора роки у рамках Національної програми «Велике будівництво». Фінансування здійснювалося за рахунок Національної служби здоров’я України та за кошти місцевого бюджету. Тут створено усі належні умови для нормальної роботи. Забезпечені всім необхідним медичним обладнанням, комп’ютерною технікою, щоб на сучасному рівні надавати якісні медичні послуги. Із метою надання своєчасної якісної, в тому числі невідкладної первинної медичної допомоги амбулаторія забезпечена санітарним автомобілем. Є два кабінети сімейного лікаря, оглядовий, щеплення, перев’язочна. Надається своєчасна консультативна допомога, безкоштовно робляться аналізи крові і сечі,можна дізнатися вагу, зріст і індекс маси тіла.
Жителі Сільця на власному прикладі переконалися, що сама ідея децентралізації полягає у наближенні послуг до населення. Амбулаторія є важливим об’єктом. І будівельники передали його у повній готовності.
Приємно було почути з вуст Івана Івановича і те, що із розподілом Іршавського району амбулаторія с.Сільця залишилась в структурному підрозділі КНП «Іршавський центр первинної медичної допомоги». Не треба їхати за три десятки кілометрів у Берегово. Таким вирішенням даної проблеми сільчани задоволені. А їх інтереси в Берегівській райраді вирішує депутат районної ради Іван Фельцан. Серед тих, хто постійно дбає про матеріальне забезпечення АЗП-СМ с.Сільце Іван Іванович називає головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Іршавський центр первинної медичної допомоги» Оксану Булезу. Ліквідація району не розділила їх інтереси, вони продовжують працювати на благо Іршавщини. До речі, І.Фельцан вже депутат районної ради п’ятьох скликань.
Медики Сільця гідно підійшли до свого професійного свята.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар