Версія для друку Версія для друку

Відбувся дводенний «Dovhe Castrum Fest»

5-6 червня у Довгому на мешканців та гостей села очікували дійсно насичені вихідні, адже тут відбувся фестиваль середньовічної культури та народних ремесел.
Захід відкрив голова Довжанської територіальної громади Віктор Симканич. З вітальним словом також виступив директор департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОДА Євген Тищук.
Для відвідувачів підготували яскраву розважальну програму, де кожен міг не тільки бути глядачем, а й взяти участь у дійстві. Зокрема, це були бої на м’якому спорядженні з спеціальними шоломами та тіамбрами (м’які мечі), які є повністю безпечними і не травматичними. Кожен охочий міг поринути у справжню культуру Середньовіччя, яку вдало доповнювали гармати, стрільба з лука та штурм фортеці.
Показові поєдинки демонстрували лицарі з КІР «Орден Святого Миколая» (Чинадієво-Мукачево-Ужгород) та клубу «Айна Бера» Луцьк. Учасники останнього, до речі, були у складі чемпіонських команд на Чемпіонаті світу з Середньовічного бою 2019 року.
Крім того, особливу атмосферу створювали середньовічне фаєр-шоу від театру вогню та світла «Flamberg» та танці від «Тартан».
На території палацу можна було познайомитися з майстрами народних ремесел. Ковалі охоче розповідали гостям про специфіку своєї роботи, про тонкощі створення різних виробів. Чимало глядачів зібралося і біля столів з розписом по дереву, вишивки, гончарства, ткацтва, лозоплетіння, виготовлення ляльок-мотанок.
Після цікавої шоу-програми всіх присутніх пригощали традиційною закарпатською кухнею, яка особливо смакує на відкритому повітрі, зокрема частували стравою «вівця на вертулі» від кухаря Анатолія Пасєвича. Таку їжу вибрали не випадково. «Фестиваль середньовіччя, отже, готуємо традиційну святову страву того часу – м’ясо на відкритому вогні», – каже кухар. Для приготування вівці потрібно цілих 4 години. І це при тому, що м’ясо маринується завчасно.
Організатори потурбувалися і про мистецьку складову фестивалю. Тут були присутні митці Народного об’єднання художників та майстрів народної творчості «Колорит Боржави», члени Національної Спілки художників та об’єднання «Митець Верховини», які забезпечили творами експозицію «Історія палацу в полотнах». Серед них: В. Філеш, В. Бобіта, М. Дочинець, І. Гецко, В. Ловска, А. Дурда, Т. Фірцак, С. Завадяк, Л. Щока, Г. Штумф, М. Глеба, Р. Горзов.
Захід відбувся з метою промоції архітектурної пам’ятки – палацу Телекі, села Довге. Фестиваль проводиться в рамках проєкту «Dovhe Castrum Art», який реалізовує ГО «Простір молоді» спільно з санаторієм «Боржава» за підтримки Українського культурного фонду.

Богдана ШМУЛИГА
Фото uzhgorod.net.ua

Ваш отзыв

Ваш коментар