Версія для друку Версія для друку

Бісероплетіння – хобі для працьовитих

Вам подобається робити щось своїми руками і радувати цим рідних та близьких? Ви в творчому пошуку та не знаєте, чим зайнятися у вільний час? Бісероплетіння – найкращий варіант для хобі, яке допоможе відволіктися від важких трудових буднів, зніме нервове напруження та подарує багато яскравих вражень.
Наталія Шмулига завжди любила щось майструвати, якщо був вибір між «купити» та «зробити самому» – надавала перевагу лише другому. Знайомство з мистецтвом бісероплетіння у неї розпочалося ще в 2010 році, коли вдруге була вагітною. Тоді, до хрещення синочка вирішила вишити ікону, яку подарувала в Петропавлівський храм в Іршаві. Відтоді вона ніколи не покидала улюблену справу, і кожну вільну від роботи хвилину присвячувала бісеру. Така праця буде до душі лише для творчих особистостей, які володіють терпінням та наполегливістю, адже для виготовлення одного виробу може знадобитися від дня до декількох тижнів.
Для звичайної людини бісер – це маленькі різнокольорові кульки, в яких зроблені отвори. А ось для справжнього умільця – це цілий багатогранний світ і матеріал для виготовлення творів мистецтва. З ним можна вишивати великі картини, робити прикраси, квіти, різні фігурки. Наталія випробувала кожен з цих етапів, і зараз особливо захопилася майстрування декоративних дерев. «Це дуже захоплюючий процес, – каже жінка. – Він заспокоює, дозволяє відволіктися, позбутися стресу й відпочити».
Бісероплетіння дійсно захоплює і цьому виду мистецтва можуть навчитися всі бажаючі. Починаючи займатися таким хобі, слід спочатку освоїти основи і різні неважкі техніки, поступово ускладнюючи їх: «Спочатку я купувала спеціальні набори для початківців із схемами. Там було все необхідне для роботи. Згодом почала вже виготовляти вироби самостійно. Це були букети з різних маленьких польових квітів, вишивала серветки, ікони, потім спробувала робити декоративні дерева».
Тепер жінка активно працює одразу над трьома виробами: грошовим деревом, плакучою вербою та квітучим бонсаєм. Виготовлення декоративних дерев – хоч і нелегкий, проте надзвичайно цікавий процес, який включає в себе декілька етапів. Перший з них – підготовчий. На ньому треба займатися заготівлею необхідних витратних матеріалів. Далі піде безпосередньо робота. Бісер потрібно нанизувати в певній послідовності на дріт, скручувати із заготовок різноманітні петельки, формувати листочки, гілки, квіти, оформляти стовбур і крону. Завершить роботу фіксація готового виробу в підставці, горщику або на камені. Каркас дерева Наталія виготовляє із товстого й міцного дроту, який потім покриває розчином гіпсу. Для того, щоб виріб міг довго зберігатися, його фарбують і покривають лаком. Бісер не боїться води, тому дерево можна спокійно мити, протирати, щоб повернути йому яскравий блиск.
Завжди приємно милуватися красою, а ще приємніше її створювати. Усі свої роботи Наталія використовує для доповнення домашнього інтер’єру. Деякі з них виготовляє для рідних і близьких, адже подарунки, зроблені своїми роками, бережуть у собі частинку її позитивної енергії та душі.

Богдана РЯБЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар