Версія для друку Версія для друку

Іршавщина – коротким рядком

1. Служба у справах дітей Довжанської територіальної громади повідомляє: «Триває рейд «Побут», у ході якого службою у справах дітей спільно з поліцейським офіцером громади обстежено сім`ї мешканців територіальної громади. Мета рейду – попередження ухилення батьків від виконання своїх обов’язків, негативного впливу на виховання дітей та порушення у сфері сімейно-побутових відносин. Батькам роз’яснено, що право на повноцінний розвиток, виховання та утримання дітей у сім`ї є одним із основних, тому батьки несуть відповідальність перед законом за неналежні умови проживання та виховання дітей. У ході рейду обстежено умови проживання дітей, роз’яснено перелік пільг, право на які мають багатодітні сім`ї та надано інформацію щодо адресних послуг, які сім`ї можуть отримати, звернувшись до ЦНАПУ та відділу соціального захисту населення Довжанської сільської ради».
2. Визначено дату проведення «Гамори». Цьогоріч фестиваль ковальського мистецтва та народних промислів «Гамора – 2021» відбудеться в Лисичові 26-27 червня. Днями члени оргкомітету обговорили основні організаційні питання, що стосуються  належної підготовки та проведення фестивалю. На гостнй чекатимуть традиційні виступи ковалів, літературний конкурс, фольклорні колективи, гурт «Рокаш». Попереду ще не одне засідання організаційного комітету. Деталі будуть оприлюднені згодом.
3. Смертельне ДТП. Аварія трапилася 29 травня в с. Сільце кам’янської громади. «Поліція Берегівщини одразу виїхала на місце події та встановила, що 31-річний львів’янин, керуючи автобусом марки «Van Hool», їхав у напрямку Іршави та допустив наїзд на місцевого мешканця, який ішов проїжджою частиною. Правоохоронці перевіряють зібрану інформацію, а також усі інші обставини, за яких відбувся наїзд. Загиблий – 34-річний житель села Сільце», – повідомляє  Головне управління Національної поліції в Закарпатській області.
4. Довжанська ТГ зазначає: «На засіданні сесії Довжанської сільської ради прийнято не просто важливе, а історичне рішення – про створення Сухівської гімназії імені Дмитра Креміня. Даний проєкт рішення підтриманий одностайно як громадою, так і депутатським корпусом… Тож підтримка ініціативи сільського голови Віктора Симканича Сухівською громадою, учнівським та педагогічним колективами присвоїти їх навчальному закладу ім’я відомого далеко за межами громади земляка – цілком закономірне. І вже найближчим часом буде проведено реєстрацію навчального закладу».
5.У Довгому відбулася друга серія майстер-класів. Уже вдруге на території палацу Телекі майстри навчали відвідувачів різних видів народних ремесел. Демонстрували зокрема лозоплетіння, гончарство, розпис по дереву та склу, ткацтво, бісероплетіння, ковальську справу. Особливо діткам сподобався майстер-клас з плетіння кошиків, який проводив Іван Михайлович Головко з Приборжавського. Усі присутні отримали не лише незабутні враження, а й змогли привезти власні вироби додому, які залишаться для них хорошою згадкою. Наступна серія заходів відбудеться вже 5-6 червня в рамках фестивалю Dovhe Castrum Art. У програмі – лицарські бої, штурм фортеці, ефектне фаєр-шоу і традиційна закарпатська кухня. Майстер-класи проводяться в рамках проєкту «Dovhe Castrum Art», який реалізується ГО “Простір молоді” за підтримки УКФ.

Ваш отзыв

Ваш коментар