Версія для друку Версія для друку

Ароматний бізнес: як заробити на продажі мила

Виготовлення мила ручної роботи – ідеальний варіант для домашнього бізнесу. Адже таке виробництво не потребує спеціальних навичок і великих фінансових вкладень. Основне – це ваша фантазія і творчість. Своїм досвідом миловаріння та заробітку на ньому поділилися Божена Керечанин (м. Іршава) та Олеся Семак (с. Сільце), які вже досить довгий час успішно займаються цією справою.
Обоє дівчат вирішили розпочати працювати на себе у період декретних відпусток. Вони є прикладом того, що навіть під час догляду за дитиною можна заробляти. Божена навчалася в Берегівському медичному коледжі на фармацевта. У 22 роки вийшла заміж і через рік стала мамою: «Після довгих пошуків, зустріла сторінку в Instagram миловарки з Росії. Коли я побачила її роботи, то відразу зрозуміла, що також хочу займатися миловарінням, дуже вже мені сподобались незвичайні форми. Зразу ж почала шукати на сайтах в Інтернеті, де можна замовити матеріали. Знайшла набори для початківців – обрала один такий за 150 грн., у ньому було все, що потрібно: барвники, основа, дві форми та ароматизатори. Після того, як спробувала зварити перше мило, одразу зрозуміла, що це воно. Окупились витрати доволі таки швидко».
Олеся вчилася у ВДК МДУ на спеціальності «Фінанси і кредит» і також знайшла свою улюблену справу перебуваючи у відпустці: «Я шукала чим зайнятися і наштовхнулася на дуже красиві роботи з мила в соцмережах. Мене надзвичайно зацікавило, як же можна зробити таку красу. Після навчання спробувала себе в ролі флориста, майже рік працювала в квітковому магазині. Мені було не так складно зробити букет з мила, так як навички в мене вже були. Крім того, добре допомогла підтримка сім’ї і рідних».
Де навчитися миловарінню?
Дівчата опанували нову професію самостійно. Не потрібно відвідувати ніяких курсів, платити за навчання. Варто лише запастися бажанням і терпінням. Божена розповідає, що навчалась миловарінню в інтернеті. Дивилася ролики на YouTube, читала різні статті. І так, потихеньку, з кожним разом виходило все краще і краще.
На яких матеріалах можна зекономити, а на чому не варто?
Божена: «Багато хто хоче зекономити на матеріалах, але я в першу чергу за рахунок якості. Оскільки це мило, яким ми не тільки любуємося, а й використовуємо за призначенням. Хоча все ж я шукаю, де дешевша, але якісна основа, бо на різних сайтах – неоднакові ціни. Декор купую на оптових ринках, там набагато вигідніше».
Олеся: «Зекономити можна на всьому, бо товари для миловарів є в різних цінових категоріях. Проте не варто, адже щоб вийшла гарна композиція – потрібні лише хороші, фірмові матеріали».
Які етапи приготування мила? Скільки часу витрачаєте на одну композицію?
Божена: «Для приготування композицій з мила спочатку нагріваю основу у мікрохвильовій печі до рідкого стану, туди додаю ароматизатори та барвники, і заливаю у силіконові чи пластикові форми. Силіконові більш практичні, тому найчастіше працюю з ними, хоча вони і набагато дорожчі. Після того як мило застиває (десь хвилин 30, іноді ставлю в морозилку – так швидше), акуратно дістаю його. Після чого вже формую композиції. На один букетик у мене йде приблизно пів дня, день. Набори з мила потребують менше часу».
Олеся: «Були цікаві випадки, коли виконувала композицію за пів години, але добре, що в мене були готові квіти, і залишилося лише скласти все до купи».
Як краще зараз просувати свою продукцію? Якими видами реклами користуєтеся?
Божена: «Перші свої мила робила подрузі, знайомим безкоштовно. Потихеньку ті передавали інформацію про мої вироби своїм знайомим. Так з’явилися перші клієнти і перші зароблені гроші. Сарафанне радіо, робоча сторінка в Інстаграмі, ось мої види просування бізнесу».
Олеся: «На мою думку, зараз широко популярні соцмережі, і саме в них треба просувати продукцію. Я користуюся рекламою в Інстаграм, Фейсбук».
Чи вплинув карантин на кількість замовлень?
Божена: «Якщо чесно, цього навіть не помітила, щоб карантин якимось чином вплинув на кількість замовлень. Навпаки, вони ще й зросли, так як майже всі магазини: квіткові, подарункові – були зачинені, люди могли завжди звернутися до мене, щоб придбати мило в подарунок».
Олеся: «Карантин, звісно, трохи позначився на замовленнях, але не катастрофічно».
Поради тим, хто лише хоче почати працювати на себе.
Божена: «Якщо ви маєте якесь хобі, перетворіть його у бізнес. Хай поступово, але то буде ваша маленька справа, яка в подальшому може перерости в щось більше. Так я надихнулась однією жінкою, яка починала варити мило, вклала 500 грн. у свій бізнес, а зараз входить у топ-100 найбагатших жінок України, має свою мережу магазинів».
Олеся: «Якщо ви творча душа, то, звичайно, починайте працювати на себе. Не здавайтеся. Лише з досвідом все вийде. Якщо подивитися на мою першу роботу, то це «небо і земля» з теперішньою, але я не збираюся зупинятися –треба йти вперед! Лише натхнення і наполегливість!»
Отже, якщо ви любите вчитися чомусь новому, вам подобається робити що-небудь руками, то чому б не почати на цьому заробляти? Досвід дівчат показує, що це не тільки можливо, а й повністю реально, незважаючи на навчання, роботу, дитину чи карантин. Домашнє мило – це унікальний напрямок, який зараз користується попитом. Усе залежить від вашої фантазії і здатності зробити не звичайний шматок мила, а оригінальну композицію, яка сподобається покупцеві.

Богдана РЯБЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар