Версія для друку Версія для друку

Виховуємо юного футболіста

Футбол – це ідеальний вид спорту для дітей. Він розвиває витривалість і швидкість, вчить грати в команді і розділяти з товаришами перемоги і поразки, дозволяє проявити лідерські якості і дати вихід зайвій енергії. Сучасні хлопчаки марять футболом. Для них величезна радість не просто ганяти м’яч у дворі, а займатися улюбленою справою під керівництвом тренера. Одним з таких юних спортсменів є Семен Ракущинець з Приборжавського.
Найчастіше у цей спорт йдуть хлопчики віком від 6 років, проте Семен досить швидко почав проявляти бажання грати в футбол, і вже з 3,5 років підкорював поле. Зараз він виступає за ДЮФК «Бронька-Довге», і в майбутньому мріє стати професіоналом своєї справи.
Для дітей підтримка батьків просто необхідна. Потрібно вміти проявляти терпіння, виділяти час, щоб возити дитину на тренування та, найголовніше, не змушувати займатися тим, що їй не подобається. Лише спільними зусиллями можна очікувати на високий результат.
Дуже важливо обрати хорошу футбольну школу з висококваліфікованими тренерами. Команду «Бронька-Довге» вчать В’ячеслав Іванович Шуста та Василь Дмитрович Фірка. Батьки Семена обирали клуб у залежності від локації та відгуків: «Ходив племінник, старший за віком, він був задоволений тренуваннями, і ми вирішили спробувати теж… Бачили, що команда молода, прогресує».
Заняття в спортивній секції можуть бути як безкоштовними, так і за оплату, проте, навіть якщо платити за роботу тренера не потрібно, то покупка форми і бутсів у будь-якому випадку лягає на плечі батьків. Можуть бути також і інші витрати різного плану: «Екіпірування є не дорогим (воно не на один раз), але виїзди на змагання за межі області обходяться не дешево…», – каже мама хлопчика.
Не варто забувати, що футбол – досить ризикований вид спорту, ніколи не знаєш, що може статися на полі. Батьки Семена говорять, що їм пощастило, адже: «Труднощів поки не виникало, і травм, на щастя, теж не було. За 5 років він жодного разу не казав, що не хоче йти на тренування». Крім того, зазначають, що спорт ніяк не впливає на результати в школі: «Учителі допомагають, так як він часто їздить на змагання у навчальнийперіод. З розумінням ставляться до його захоплення».
Ще одна, не менш важлива перевага у заняттях футболом – це те, що тренування допоможуть комплексно розвивати молодий організм, зміцнити імунну систему, а також навчити дитину спілкуванню в колективі, плануванню свого часу, бути трудолюбивим, цілеспрямованим та активним.
Ольга та Сергій Ракущинець надзвичайно пишаються своїм сином, радіють, бо він: «займається улюбленою справою, і в нього це виходить». Семен з великим бажанням ходить на тренування, розповідає, що найбільше йому запам’яталася гра проти команди «Джуніор» (Вінниця), де вони перемогли з рахунком 3:0.
Попри свій юний вік, хлопчик має багато медалей за призові місця команди та індивідуальні нагороди. Каже, що його улюблені футболісти – Неймар та Роналду, а клуби – «Ювентус» і «ПСЖ». У вільний час любить гратися з друзями та ходити на рибалку.
Тому, якщо ви роздумуєте над питанням, чи віддавати дитину в спорт – однозначно так. Навіть, якщо в майбутньому син чи дочка не стануть зірками футболу, то заняття обов’язково підуть їм на користь. У будь-якому випадку дитина порине в фантастичний світ спорту, де знайде багато нових друзів, навчиться самостійності, стане більш сильною і впевненою у собі – саме це і є основна мета тренувань!

Богдана РЯБЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар