Версія для друку Версія для друку

Христос Воскрес! Дорогі браття і сестри!

У цей великий і світлий день щиро вітаю всіх із Пасхою Господньою і кожного із Вас вітаю древніми і святими словами: Христос Воскрес!
Саме у цих словах, якими люди протягом століть вітають один одного у світлі пасхальні дні, і якими свідчать світові про істинність події що сталася два тисячоліття тому, міститься величезна внутрішня сила.
Світлою радістю переповнюються в цей день наші християнські серця – радістю воскресіння з мертвих, Господа Ісуса Христа. Радійте – це перше слово світові воскреслого Господа (Мф. 28,9).
Ця радість проявляється зі світлим днем Пасхи Христової, бо помирає всяка смерть. З приходом святої ночі воскресіння Христового приймемо примирення усього світу і прощення всякої злоби.
Радійте! Бо після воскресіння Сина Божого, як вчить апостол Павло, наступить час загального воскресіння. «У хресті всі оживуть… в промені Його, мертві воскреснуть нетлінними, а ми перемінимося, бо в тлінному цьому належить одягнутися в нетлінне, і смертному цьому одягнутися в безсмертя» (1 Кор. 15,22,23).
Сьогодні всі ми, християни, святкуємо Воскресіння Христове, перемагаємо страх смерті, бо дивимося вже на неї як на успіння, сон, як на перехід від земного життя до вічного, до Отця свого Небесного. І в священному церковному піснеспіві чуємо це сьогодні: «Смерті празнуємо умертвлєніє, його життя вічного начало, і іграюще поєм винівного, єдиного благословенного, Отців Бога і препрославленого» (тропар 7-ої пісні пасхального канону).
У день свята преславного Воскресіння Христового святий отець наш Іоан Златоуст закликає усіх вірних з благочестям прийняти в серце радість Господа свого і усолодитися трапезою віри. Бо Господь, будучи щедрим, приймає останнього, як і першого, і тих, хто постив і не постив, віддаючи усім належне. «Всі прийміть, − вигукує він, − дар невичерпної милості Божої» (зі слова, оголошеного св. Іоанном Златоустом на Святу Пасху).
Кинемо далі погляд і побачимо, як світло воскресіння Христового розкриває нам таємниці і нашого майбутнього життя. Воскресіння Христове є доказом і запорукою того, що віруючи у Христа Спасителя і йдучи за вченням його, і ми, хоча і помремо, але знову воскреснемо. Як безсумнівне воскресіння Христове, так безсумнівне і те, що ми, віруючі у Христа, воскреснемо до життя вічного. «Я є воскресіння і життя, і віруючий у мене, коли помре, оживе. І кожен, що живе і вірує в мене, не помре повік» (Ін. 11, 25, 26).
Христос із мертвих, первенець з померлих, пише святий Апостол Павло. « Як в Адамі всі вмирають, так в Христові всі оживають, кожен в своєму порядку, первенець Христос, потім ми, які ввірували в Христа, прощення Його» ( 1 Кор. 15, 20, 22, 23).
Звістка про воскресіння Христове є звісткою про воскресіння всього світу, тобто про спасіння всього роду людського від гріха, прокляття й вічної смерті. Звістка про поповнення роду людського та примирення його з Богом є звісткою про те, що з часів давніх обітований Спаситель світу помре за гріхи світу, зійшовши у пекло, зруйнував ворога його і в’язнів пекла, які бажали позбавлення вивів на свободу. Своєю смертю і воскресінням переміг смерть і всім віруючим в нього відкрив шлях до вічного життя. Святкуючи Пасху христову, буденно не тільки в ці дні урочисті, а в усі дні нашого життя свято берегти в розумі і серці пасхальну радість і свої почуття, помисли та дії співвідносити з нею.
Дорогі браття і сестри! У світлий день Христового Воскресіння нехай кожен з нас знайде можливість відвідати немічних, сиріт, калік, прикутих до ліжка, самотніх, поділитися свяченною паскою і принести у їх помешкання радість вічно живими словами: Христос Воскрес!
Всечесні отці пастирі церкви Христової! Особливо в ці дні пробуджуйте у своїх паствах почуття прощення, нехай будуть і духовні чада наші милосердні, як милосердний Отець наш Небесний.
Жінки-християнки! Вам особливо властива любов святих жінок мироносиць. Приносіть же сьогодні і завжди Христові сладчайше замість дрібного речового світу заможне миро вашої любові і співчуття до всіх скорботних. Силою вашої християнської любові об’єднуйте усіх вірних Церкви Христової.
Нехай благословить Господь нашу молодь на чесне життя з вірою і страхом Божим, нехай просвітиться серце молодих мудрістю духовною і світлом Христової мудрості і істини.
Усіх Вам, дорогі браття і сестри, Всечесні отці нашої Богом хоронимої Іршавщини, бажаю духовної радості і великих милостей від воскреслого Христа Спасителя.
Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!

Георгій ЧУЛЕЙ,
митрофорний протоієрей, благочинний Іршавського благочиння.

Ваш отзыв

Ваш коментар