Версія для друку Версія для друку

Коли погода роботі не на заваді Фоторепортаж

Минулої середи із самого ранку накрапував дощ. Але це не стало на заваді на території НПП «Зачаровий край» рятувальникам 5-ї Державної пожежно-рятувальної частини м.Іршава провести спільні навчання та тренування.
– Пожежа не вибирає погодні умови, – чи то всерйоз, чи напівжартома каже провідний фахівець Іршавського РВ УДСНС України Іван Бандурович. – Просто злива інколи допомагає нам приборкати вогонь. А все інше залежить від наших досвідчених працівників, які набули чималий досвід запобігти лиху в екстремальних умовах. У нас усі хлопці – мов на підбір. Вони морально підготовлені, фізично загартовані, вправно і уміло діють під час гасіння пожежі. У будь-яку хвилину дня і ночі готові до викликів, які ставить перед нами життя. Особливо багато пожеж стається весною. Суха трава та торішнє листя швидко займаються і вогонь готовий знищити все, що трапляється на шляху.
Щороку на Закарпатті виникають лісові пожежі в природних екосистемах, що завдають значної шкоди довкіллю та громадянам. З огляду на це, фахівці ДСНС провели протипожежне тренування по гасінню лісових пожеж із залученням особового складу рятувальників та працівників НПП «Зачарований край», ДП «Іршавське лісове господарство». Таку профілактичну роботу протипожежного тренування проведено відповідно до плану невідкладних заходів щодо належної підготовки сил та засобів пожежогасіння в лісах НПП «Зачарований край».
Крім тренування з пожежогасіння, рятувальники наголосили на проведенні інформаційно-просвітницької роботи з відвідувачами парку та учнями шкільних лісництв. Адже без свідомої поведінки зі сторони громадськості, усвідомлення людьми масштабів загрози пожеж, лісові масиви не будуть в повній безпеці. Лише особисте правильне ставлення людини до лісу та власна відповідальна поведінка стануть запорукою збереження лісового багатства України.
Перед учасниками спільного навчання та тренування виступили заступник начальника ДПРЧ-5 Іван Дрогобицький, провідний фахівець Іршавського РВ УДСНС України в Закарпатській області Іван Бандурович, т.в.о.директора НПП «Зачарований край» Василь Феннич, головний лісничий ДП «Іршавське лісове господарство» Руслан Прокопець, староста с. Ільниця Федір Король. Вони розповіли, як протидіяти пожежам у лісових масивах та на відкритих територіях, про види лісових пожеж, захист лісів від пожеж, наочно продемонстрували сучасну пожежну техніку й обладнання, та на практиці показали, як користуватись протипожежним обладнанням.
Потребує покращення протипожежне обладнання Національного природного парку. Треба закупити мотопомпи, які забезпечать хороший напір та безперебійну подачу води.
– Мотопомпа, – каже Іван Бандурович, – здатна перекачувати 30 куб. м. води за годину та 500 л. за хвилину. Можливість автономної роботи на одній заправці пального баку складає близько 2 годин. Це є досить важливим для лісників серед віддалених лісових насаджень. Завдяки мобільності пристрою, його можна легко транспортувати до місця проведення робіт.
Учасники спільного навчання і тренування почерпнули для себе чимало корисного. Теоретичні знання було поєднано із практичними навиками. Все це їм знадобиться у повсякденній роботі.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар