Версія для друку Версія для друку

Забобони ххі століття: від розсипаної солі до магії чисел

Наш світ не стоїть на місці. Усе дуже швидко розвивається і трансформується. Навіть такі, на перший погляд, звичні речі, як забобони. Багато з них залишається незмінними. Наприклад, коли ми розсипаємо сіль, то все ще віримо, що це до сварки. Але оскільки багато прикмет перестають бути актуальними, з’являються нові, пов’язані з сучасними технологіями і інтернетом, а також із щоденними речами, які ввійшли в наше життя.
За результатами опитування в соцмережі Instagram, з 200 користувачів (зокрема віком до 35 років) 71% відповіли, що не вірять в забобони. 29% обрали варіант «так», 85% зазначають, що у них не часто збуваються погані прикмети, а в 65% – хороші. Дехто поділився своїми улюбленими. Діана: «Коли я працювала в салоні краси, у нас була прикмета: після першого клієнта, провести грошима по робочому столі – щоб було багато записів». Анастасія: «Знаю одну прикмету, яка дійсно працює: якщо свербить ліва долоня – тобі дадуть гроші, якщо права – ти будеш віддавати».
Проте, рейтинги показують, що такі програми, як «Битва екстрасенсів» та подібні міцно закріпилися в топі найпопулярніших. У які ж прикмети люди вірять у 21 столітті?
Автомобільні забобони. З кожним роком кількість авто зростає в геометричній прогресії, тому й не дивно, що вже з’явилося чимало прикмет про них. Розпочинається все ще з отримання водійського посвідчення, яке обов’язково треба «обмити», що гарантуватиме безпечні поїздки. Помив машину – піде дощ, це, напевно, знають усі. Ще одна з найбільш поширених – якщо в перший місяць після купівлі машини трапиться хоча б маленьке ДТП, то вона навряд чи принесе щастя власнику в подальшому. Число «13» в автомобільному номері говорить про успіх в роботі та коханні. Щоб не було несправностей та аварій, ніколи не сваріть своє авто. Не варто й говорити про продаж або купівлю нового, адже вважається, що «ласточка» все чує і може образитися.
Цифрові й комп’ютерні забобони. А ви знали, що не тільки у будинку є дух-покровитель, якого ми звикли називати домовик, а й у комп’ютера – хомовик – з одного боку, через його хамувату натуру, з іншого – від слова «хоум» (домашня сторінка в інтернеті). Якщо без вагомих причин починає заїдати клавіатура, то з вами грається барабашка. Можливо, він вважає, що вам не вистачає наполегливості в роботі або, навпаки, що вже потрібно відпочити. Щоб його задобрити, замість молока на блюдці, треба встановити нову картинку на робочий стіл. До речі, якщо поставити на заставку трьох чорних котів, то вони неодмінно принесуть удачу. Проте час від часу зображення треба змінювати, бо можуть з’явитися пагубні звички.
Офісні забобони. Якщо з самого ранку вас переслідують напади меланхолії, за ранковою кавою ви згадуєте вчорашню веселу вечірку і сумуєте, що відпустка буває лише раз у році – то це означає, що сьогодні понеділок. А якщо серйозно, то багато прикмет в офісах пов’язані з ручками. Важливо берегти кулькову ручку, якою був підписаний вдалий договір – вона принесе успіх. Якщо викинути або загубити, то чекайте невдачу. Потік стрижень? Варто звернути увагу на колег, вони можуть задумувати щось нехороше. Впала ручка – хтось прийде. Розбили чашку, стакан в офісі – хтось звільниться. Потриматися за стіл керівника – до успіху і, навіть, підвищення.
Забобони, пов’язані з грошима є найбільш популярними і відомими. Так, наприклад, щоб везло з заробітком, краще брати решту одразу з рук касира в супермаркеті. А в понеділок не можна позичати і брати в довг. Купюри в гаманці мають лежати охайно, від більшого номіналу до меншого. Не можна тримати накопичення в спальні, оскільки це місто для відпочинку, то й фінанси будуть спати.
Щоденні забобони. З переходом фото в цифровий формат, мами почали ховати обличчя новонародженого картинкою, або повертаючи його від камери. Вважається, що це захистить від вроків. Фотографуватися в дзеркалі – не до добра, адже так можна перейняти на себе енергетику людей, які до цього в нього дивилися.
Магія чисел. Буває, що людина часто бачить співпадіння чисел на годиннику або в інших місцях. Ще великий математик Піфагор був упевнений, що світом керують цифри, і що абсолютно кожне число приховує в собі таємниці. Вважається, що коли бачимо на годиннику 00:00 – можна загадати бажання, яке обов’язково здійсниться. Якщо часто зустрічаємо 06:06 – скоро прийде кохання. 22:22 – нове знайомство, і т.п.
Отже, як би не розвивалася наука і технології, нам однаково важливо бачити такі підказки долі. Прислухатися до прикмет чи ні – вибір кожного. Людина не може знати всього, тому буде продовжувати вірити в забобони і прикмети, які, своєю чергою, допомагають позбутися від страху невідомого, породжують упевненість у завтрашньому дні.

Богдана РЯБЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар