Версія для друку Версія для друку

Додому повернувся призером фестивалю «Галицький шлягер діти – 2021»

Незважаючи на коронавірус артисти роблять своє – на початку березня у Львівському центрі імені Олександра Довженка пройшов Всеукраїнський телефестиваль «Галицький шлягер діти – 2021». У ньому взяв участь і наш земляк Михайло Черничко з Осою. У пісенному світі він уже заявив про себе численними успішними виступами, неодноразово ставав лауреатом районного, обласного та всеукраїнських конкурсів. Вдало виступив він і цього разу – додому повернувся із багатьма нагородами, став призером престижного пісенного дійства.
Найбільше радіють перемогам сина батьки – Адріана Петрівна і Михайло Михайлович. Уже традиційно вони першими вітають його із заслуженою перемогою. Він ніби наслідує свого улюбленого співака, відомого земляка народного артиста України Івана Поповича, хоче продовжити пісенні традиції нашого краю. Напевне, цьому слугувало те, що два роки тому хлопець зустрічався із відомим українським маестро, де Іван Дмитрович благословив його на нові творчі здобутки.
−Буду відвертий: його порада мені припала до душі. Вона дуже проста: працювати, працювати і ще раз працювати! − усміхається Михайло Черничко. − Одну з його відомих пісень «Материнська любов» я з його ж дозволу включив до свого репертуару. Послухавши, як її виконую, Іван Дмитрович залишився задоволений. Водночас він не радив когось сліпо копіювати чи наслідувати, не бажати бути схожим на когось, а торувати свою власну стежку у велике мистецтво, завжди залишатись самим собою. Твій голос повинен вирізнятися серед тисячі інших. Кожен співак повинен бути оригінальним, упізнаваним. Лише так прийде слава і визнання.
Тоді чи не вперше Михайло задумався над значеннями слів Івана Поповича: він таки має рацію. Бо хіба можна не впізнати серед тисячі виступів голос Софії Ротару, Іво Бобула, Тараса Петриненка, Павла Зіброви чи Степана Гіги?
Запримітивши мою цікавість проведенням фестивалю в умовах пандемії, Михайло трохи призадумався, потім додав, що в залі, де проходили пісенні змагання, суворо дотримувались усіх карантинних заходів. Приміщення дезінфіковано, члени журі були в масках і на певній відстані один від одного. Санітарних вимог дотримувалися і представники засобів масової інформації.
А ще Михайло розповів, що у нього від проведення фестивалю залишилися неймовірні враження. На конкурсі були представлені не лише цікаві пісенні номери, а й продумана режисура виступу та хореографія. Створені образи, що вдало передавали характер пісні. На думку організаторів фестивалю, «Галицький шлягер» претендує в недалекому майбутньому стати найпрестижнішою музичною премією в галузі української традиційної естрадної пісні. Телефестиваль започатковано в м. Івано-Франківську 2013 року. Із того часу він з кожним роком стає популярнішим, як серед глядачів, так і виконавців з всієї України та української діаспори. Переконаний, що ніхто з учасників не залишився байдужим. Обов’язково докладатиме всіх зусиль до того, щоб наступного року потрапити туди знову. Знаковою подією було і те, що на гала-концерті телефестивалю виступив наш земляк, народний артист України Степан Гіга та його донька, заслужена артистка України Квітослава. Вони подарували присутнім низку відомих популярних пісень. До речі, гала-концерт щоразу збирає на одній сцені 35 професійних співаків, починаючи від знакових зірок української естради та закінчуючи молодими перспективними артистами.
Наразі Михайло навчається в 9-му класі Осійської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Він бере активну участь в житті класу і школи, часто виступає із своїми піснями на заходах, які проводяться в селі, дарує сільчанам свою пісенну творчість. Про нього добре відгукуються в школі хлопці і дівчата, вчителі та жителі гірського села. Пісні у його виконанні вже можна почути не лише на сцені, а й по радіо та на телебаченні. Віриться, що в недалекому майбутньому вони стануть затребуваними. А це − найбільше досягнення співака.
Високої думки про М.Черничку засновник та організатор телефестивалю, президент Благодійного фонду «Мистецький храм» поетеса Уляна Мандзюк.
−У хлопця − чудова перспектива. Тому він і став за останні роки таким затребуваним на різні пісенні заходи,− каже вона. − А кожна його участь тільки додає йому снаги і сходження на нову пісенну вершину. Він дуже талановитий, відчуває дух часу, постійно вчиться і вдосконалює свій спів. Зрештою, так і повинно бути. Бо якщо ти стоїш на місці, не розвиваєшся, то про яке майбутнє можна говорити?
М.Черничку пощастило на вчителів. Фундамент його пісенній кар’єрі заклала небезвідома співачка і музикант Олеся Мейсарош, яка в той час працювала методистом районного будинку культури. Вона чи не першою запримітила його талант. Сказала, що з таким голосом далеко піде. Треба лише постійно працювати над собою. Михайло чимало корисного і потрібного почерпнув від неї. О.Мейсарош мала велике задоволення від роботи з обдарованими і творчими дітьми. Часто згадує її уроки.
У даний час Михайло співпрацює із Яною Садварій з Ужгорода. Це відома поетеса, композитор, заслужена артистка України. Свого часу навчалася в Полтавському музичному училищі, після його закінчення вступила до Національної музичної Академії ім. П.Чайковського. Наразі вона провідна солістка заслуженого академічного Закарпатського народного хору. У неї своя авторська естрадна студія «RЕNA».
− Яна Садварій має неповторний голос глибокого оксамитового тембру і широкого діапазону, − каже її учень Михайло. − Я вдячний Богу, що саме вона стала моєю наставницею. Із нею приємно і спілкуватися, і співпрацювати. Вона годинами може розповідати про свої виступи на багатьох концертних майданчиках України, а також в Чехії, Угорщині, Польщі, Хорватії, Німеччині. Саме її вихованці впевнено здобувають перемоги на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах і фестивалях.
Саме завдяки Яні Садварій Михайло взяв участь у зйомках відео кліпу Закарпатського народного хору «На високій полонині». Тут він познайомився із солістом хору, народним артистом України Петром Матієм. Це воїстино поєднання молодих талантів і старшого покоління, які присвятили своє життя розвитку культури.
У Михайла, як і в кожного молодого співака, амбітні плани на майбутнє. Він мріє після закінчення Осійської загальноосвітньої школи навчатися у виші, виступати на великій сцені поряд із іменитими виконавцями. Він, переконаний, ще змусить прихильників естрадного співу заговорити про нього на повен голос, звісно, коли прийде час. А ще живе надією мати власну студію, зняти повноцінний кліп, котрий нині вимагає немалих ресурсів.
Він шукає своє місце у реальному житті, сенс якого вбачає в самовдосконаленні і як людина, і як співак. Обожнює хорошу музику, танці і гарну літературу. Радіє спілкуванню з цікавими людьми, від яких є чому повчитися. Любить активне життя, правду і красу. У своїх піснях відкриває любов до рідного краю, своєї землі, своєї родини. Юнак вміє бачити красу і неповторність навколишнього світу, прагне осмислити себе і свою роль у цьому житті. Він з любов’ю ставиться до всього того, за що береться, вкладає у кожну пісню серце і душу.
Дай Боже, щоб його мрії збулися!

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар