Версія для друку Версія для друку

Дітям в садочку бути чи не бути?

Через погіршення ситуації з коронавірусом, Закарпатська область ще з 8 березня знаходиться в «червоній» зоні. Заборонено працювати кафе, ресторанам, ТЦ, кінотеатрам, театрам, закладам освіти. Проте дозволено навчання в дошкільних закладах і в початковій ланці школи. Однак в Іршаві свої правила, тут ДНЗ закриті, що створює неабиякі труднощі для батьків, яким ні з ким залишили дитину. А ходити на роботу потрібно, бо їсти ж хочеться…
23 березня невдоволені батьки декількох садочків прийшли до міського голови з проханням. Позаяк це не дало бажаного результату, було написане письмове звернення. У ньому зазначається: «Шановний Вікторе Андрійовичу, звертаємось до Вас від батьків Іршавських ЗДО №1, №2, №3, №4. Просимо відкрити дитячі садочки у зв’язку з неможливістю доглядати за дітьми вдома, оскільки нам потрібно працювати. Ми вже вичерпали всі варіанти відпусток, як платних, так і безкоштовних. Роботодавець нас ставить перед вибором: або працюєш або звільняєшся. Керівництво і педагоги садочків готові повертатися до роботи якнайшвидше, та обіцяють дотримуватися усіх рекомендацій МОЗу та МОНу, аби діти почали ходити до закладів.
Наголошуємо, що восени 2020 року в період пандемії садочки працювали, і саме це дало можливість батькам працювати та фінансово утримувати свої сім’ї. Також нагадаємо Вам, що 1 вересня 2020 року батьками вищезгаданих садочків було підписано документи про відповідальність у випадку захворювання дитини на Covid-19. Ми взяли на себе відповідальність за своїх дітей, отже, мотивація: «… ми не можемо відкрити садочки, оскільки за це прийдеться відповідати…», є безпідставною. Взагалі, у нас складається враження, що міська рада економить кошти, оскільки потрібно опалювати садочки, годувати дітей та виплачувати зарплату працівникам у повному обсязі.
Зазначаємо, що в деяких ОТГ, які межують з нами, садочки відкриті…» Отже, у результаті, після засідання, яке відбулося у п’ятницю, 26 березня, міський голова пообіцяв відновити навчання в садочках та в 1-4 класах школи вже з 1 квітня.

Богдана РЯБЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар