Версія для друку Версія для друку

Прибуток з інтернету: правда чи міф

З кожним роком усе більше й більше людей починають працювати онлайн, тим більше пандемія значно пришвидшила цей процес. Це й не дивно, адже вважається, що переваги такої роботи очевидні, а дохід нічим не відрізняється. Та чи дійсно в інтернеті можна заробити? І чи може така робота замінити основну? «Вбиваючи» в пошук фразу «заробіток в інтернеті», отримуємо купу статей з усіма можливими варіантами. Усюди читаємо, що ми зовсім легко, без жодних навичок та вкладень, можемо отримувати реальні гроші кожного дня. А чи це дійсно так, давайте розбиратися.
Досить популярним є вид заробітку на таких проєктах, як SEOsprint, ProfitCentR, WMmail тощо. За що тут платять?
1.Перегляд сайтів (серфінг). Від вас потрібно просто перейти за посиланням і «посидіти» на сторінці від 15 секунд до хвилини. Оплата залежить від часу, чим довше ми маємо переглядати сайт, тим більше отримаємо.
2. Квести. Ви відкриваєте квест, ознайомлюєтеся з інструкціями і виконуєте необхідні завдання. Зазвичай це перехід на якийсь сайт, прочитання матеріалів і контрольний тест із запитаннями в кінці.
3. Крім двох основних, є ще декілька інших видів заробітку. Робота в соціальних мережах (Instagram, Facebook, Telegram і т.п.) – ставити лайки, коментувати, підписуватися на групи та окремих осіб. Реєстрація – оплата за реєстрацію на всіляких ресурсах. Скачування – завантаження файлів з конкретних джерел. Встановлення ігор та програм на ПК і смартфон.
Варто зазначити, що всі завдання проходять перевірку, і навіть за незначну помилку або неправильно відправлений звіт ви не отримаєте кошти, поки все не виправите. Я провела на такому сайті цілий день, виконала 15 завдань з кожного виду. 4 з них мені відправили на доопрацювання, інші досить швидко оплатили. У середньому за одне отримала 30 копійок, тому за день у мене вийшло заробити 4 гривні 82 коп. Мінімальна сума виведення коштів на картку – 5$, з яких комісія складає 3% + 0.10$. Чи варто? Думаю ні, бо насправді це не так швидко, як може здатися на перший погляд, а гроші мізерні. Якщо ви все ж таки вирішили спробувати подібні ресурси, то є ще варіант заробітку на рефералах або партнерських програмах. Ваше завдання: знайти людей, які підуть працювати на сайт через вас. Вони виконують завдання, ви отримуєте відсоток від доходу. З однієї сторони, приваблює пасивний прибуток, з іншого – знайти рефералів не так легко. Вам потрібно розміщувати посилання, через яке люди будуть заходити, наприклад, на вищезгадані проєкти і там працювати. Проте, на більшості сторінках в мережі такі повідомлення одразу відносять до спаму і видалять, а автора блокують. Тому в кращому випадку треба мати власний сайт, і досить «розкручений».
Інший, не менш популярний вид заробітку в інтернеті – біржі фрілансу. До найвідоміших належать: ain.ua, freelancehunt, freelance.ua, Kabanchik і т.д. Ресурси запевняють, що тут знайдеться робота для кожного. Ви можете зайнятися клінінгом, ремонтом, будівництвом, програмуванням, дизайном, роботою над текстами, фото, відео та ще багато чим. Щоб стати виконавцем, потрібно зареєструвати, надіславши всі свої дані і фото з паспортом в руках. Менеджери перевіряють кожну анкету, цей процес зазвичай займає до 5 днів. Далі ви заходите на сайт, обираєте завдання, подаєте заявку і чекаєте на відповідь. Проте, ще зовсім не факт, що оберуть саме вас, а за заявку доведеться заплатити. Самі ресурси зазначають, що найбільший попит зараз на програмування і дизайн, а середній гонорар українських фрілансерів виріс до 2000 грн. за проєкт. На початку шляху, поки ще немає відгуків, отримати роботу досить важко. Доведеться брати ті замовлення, які коштують дуже дешево або складні за виконанням. Тому заробити тут можна, але на це потрібен час.
Третій вид – опитування. Це онлайн-сервіс, за допомогою якого проводяться соціологічні дослідження. Власниками подібних сайтів можуть бути маркетингові компанії і research-агентства. Опитування проводяться для того, щоб дізнатися думку споживачів. До таких ресурсів належать: TNS Opros, TGM Panel, Surveyharbor.com, Opinion та ін. Користувачу потрібно зареєструватися, написати анкетні дані і чекати запрошення до опитування на електронну пошту. Цей спосіб я також перевірила на собі. З моменту реєстрації на одному з таких ресурсів пройшло близько 3 місяців, за цей час мені вдалося заробити близько 10 грн. Можу виділити ряд мінусів: досить довго доводиться чекати на нову анкету; з одного сайту хорошого доходу не вийде, доведеться реєструватися одразу на багатьох; часто після запитання про місце проживання, опитування закінчується і вам нараховують мінімальну винагороду (близько 50 коп.). Напевно, це пов’язано з тим, що більшість замовників цікавить Київська область, чи якісь інші, але не Закарпатська. Тому, як робота – це не кращий варіант. Можна, хіба що, повідповідати на запитання, коли просто нічим зайнятися, і через декілька місяців заробите на каву, як бонус.
В інтернеті можна працювати і отримувати дохід, лише варто обирати не найбільш доступні методи, на кшталт тих, які були описані вище, а справді ефективні. Кожна людина, яка дійсно готова докласти зусиль, незалежно від свого виду діяльності, може отримати тут кошти без великих вкладень. Давайте розглянемо деякі з таких способів підробітку:
1. Перепродаж товарів з AliExpress. Це досить відомий китайський ресурс, де зібрана величезна кількість товарів за доступними цінами. До речі, багато офлайн-магазинів також замовляють звідти. Але навіщо шукати приміщення і платити за оренду, якщо можна продавати в інтернеті вже з своєю націнкою? Один мінус – досить довго доведеться чекати замовлення (від двох тижнів до місяця). Підготуйтеся до того, що спочатку покупців буде небагато, не закуповуйте одразу великими партіями, достатньо буде 10-20 товарів по декілька одиниць для початку. А все інше залежить лише від вас, від вашої наполегливості і бажання працювати.
2. Онлайн-заняття. Якщо ви експерт у своїй ніші, захоплюєтеся чимось, що може бути цікавим і корисним для інших – організуйте свої уроки онлайн. Це може бути і репетиторство, що тепер досить актуально перед ЗНО. Тут добре згодяться такі платформи, як Zoom, Skype і т.д.
3. Дропшипінг. Це вид бізнесу, де вам не треба тримати склад з товарами та відповідати за доставку. Єдине завдання – знайти покупця. Клієнт робить замовлення і оплачує його на вашому сайті (сторінці в соцмережі чи будь-якій іншій платформі). Ви, своєю чергою, відправляєте ці дані постачальнику, залишаючи собі націнку. Ось і дохід. Шукати оптових продавців або виробників можна в пошуку Google.
4. Продайте свій голос. Так-так, ви все правильно зрозуміли. Якщо у вас приємний, ніжний тембр, або ж навпаки, мужній баритон, скористайтеся ним. Для цього існує багато інтернет ресурсів: Umano, VoiceBunny, Voice123. На одному з таких сайтів оберіть собі завдання, запишіть розповідь і вже скоро ви отримаєте свої гроші. Що може бути простіше? Це чудова можливість заробити.
5. Продавайте свої світлини для фотостоків. Якщо ви захоплюєтеся фотографією, маєте цікавий матеріал, завантажте його на сайт стокових зображень: Shutterstock, iStockPhoto – і отримайте винагороду. Для відеооператорів існують аналогічні ресурси: VideoHive, Pond5, VideoBlocks та ін. Відшукайте свою родзинку, яка буде приваблювати користувачів.
На закінчення ось вам декілька порад. Вибирайте більш реальні схеми заробітку. Не думайте, що тут можна отримати 100 000 за один клік. Не потрібно хапатися за все підряд. Обирайте щось одне, пробуйте і розвивайтеся в цьому напрямку. І найголовніше – вірте в себе. Можливо, це звучить трохи занадто, як з курсів саморозвитку, але все ж таки…Усе можливо – головне бажання і наполегливість.

Богдана РЯБЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар