Версія для друку Версія для друку

КОЛИ ВОДА СТАНЕ МОКРІШОЮ Фоторепортаж

Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води: «Цінність води для кожного з нас». У цих простих словах закладена основа нашого життя, над якою ми абсолютно не замислюємося ані повсякчас, ані навіть інколи. У крайньому випадку, переважна більшість із нас. Так категорично стверджувати дозволяє недавно вичитані в одному із інтерв’ю слова старої кримської татарки онукові при поверненні до Криму: «На батьківщині і вода мокріша, і трава зеленіша».
На превеликий жаль, води наших рік стають не мокрішими, а густішими від щоденного забруднення, від пластика, від відходів. Колись масові промислові нині ми всі з вами успішно, замінили побутовими.
Всі, та не всі…

SONY DSC

У переддень, 22 березня – у Всесвітній день води начальник Іршавської експедиційної дільниці Берегівського МУВГ Василь Турянин зорганізував підлеглих, працівників КП «Тепло-місто» та громадських активістів для локальної очистки русла основних річок Іршавщини. Роботи проводилися на трьох основних локаціях: в Іршаві – на Іршавці нижче мосту; в Довгому – на Боржаві біля стаціонарного поста та у верхів’ї Синявки в урочищі Кам’янка, Петриково, Гольчова, Зачарована долина.
Добре потрудилися працівники комунальники, а також безпосередньо спеціалісти середньої ланки та робітники водного господарства. Серед них інженер-гідролог Христина Бердар, оглядач Сергій Метенько, провідний інженер Володимир Савко, оглядач метеопоста у Довгому Михайло Симканич.
Окрім русла трьох головних водних артерій Іршавщини – Боржави, Іршавки, Синявки – водники та їх добровільні помічники не обійшли увагою того дня і декілька придорожніх джерел, які теж очистили від минулорічного опалого листя, гілля і намулу.
Подорожній нап’ється чистої джерельної смачної води, подякує незнайомцям, (для нього), що очистили криниченьку, то може й самому захочеться зробити те саме для інших.
…Вже декілька років поспіль у Довгому прижилася добра і благородна традиція серед успішних підприємців громади, які кілька разів, як правило, навесні і восени, збираються для очищення захисної водоохоронної зони Боржави.

SONY DSC

Цими днями перші перелітні птахи вже повертаються для літування додому. Можливо, так само з часом і для нашого люду стане природною потребою очищати довколишнє середовище і перестануть появлятися у ЗМІ повідомлення на кшталт недавнього, коли на угорській стороні Тиси «виловили» 22 тонни сміття, яке потрапило туди із румунського та українського боку.

Михайло БОРЖАВСЬКИЙ.

Ваш отзыв

Ваш коментар