Версія для друку Версія для друку

ВІДДАЛИ ШАНУ СІЧОВИКАМ

У присілку Семихатки в Білках знаходиться пам’ятник січовикам. На цьому місці було розстріляно борців за незалежність Карпатської України Василя Галаса, Василя Бровдія, Петра Микитюка і Юрія Петраша (Петрені). Щорічно, п’ятнадцятого березня,  відзначаємо річницю тих історичних героїчних подій 1939 року, які з-поміж іншого мають і відтінок суму.
У понеділок біля згаданого пам’ятника відбувся невеличкий мітинг-реквієм. Розпочався захід із виконання Гімну України. Відтак учасники зібрання поклали квіти та запалені лампадки до підніжжя монумента. Після цього вчителька історії Білківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Вероніка Станко розповіла чимало цікавих фактів  про наш край на шляху до проголошення незалежності Карпатської України.
Участь у мітингу взяли Білківський сільський голова Василь Зейкан, працівники різних установ сільради, старости сіл громади, а також Іршавський міський голова Віктор Симканинець, котрого запросило керівництво місцевої ОТГ.
Напередодні, у неділю, у храмах Білок  за загиблими січовиками відслужили панахиди.
Варто відзначити, що після Першої світової війни Закарпаття увійшло до складу Чехословаччини. У жовтні 1938 року було проголошено автономію Карпатської України зі столицею в Ужгороді. Для захисту краю  в Хусті була створена організація народної оборони «Карпатська Січ». В ніч на 14 березня 1939-го на Карпатську Україну напала Угорщина. У відповідь на напад 15 березня розпочалося перше засідання Сойму Карпатської України, на якому було проголошено незалежність та прийнято Конституцію.
На жаль, січовики не мали можливості і сил для повноцінного захисту новоувореної держави. Як відомо, криваві події відбувались і на Красному Полі поблизу Хуста та в багатьох інших містах краю.

Іван Кополовець.

Ваш отзыв

Ваш коментар