Версія для друку Версія для друку

Прославила Іршавщину в Данії

Схоже, зразковий дитячий фольклорний ансамбль «Кирниченька» вкотре накрила злива нагород. На початку року тріо цього колективу зайняло призове місце на обласному конкурсі «Закарпатська колядка-2021». У якості подарунка дівчатка отримали путівку в санаторій «Теплиця». Нещодавно стало відомо, що вихованка цього ансамблю Поліна Тернинко значиться серед президентських стипендіатів. Юна співачка була настільки розчулена, що першою грошовою винагородою вирішила поділитися з колективом, в якому формувалася як творча особистість, а також дати пожертву в храм, подякувавши Богу за таланти. А днями до Іршавщини дійшла приємна звістка аж із Копенгагена. У цьому місті – столиці Данії в онлайн-режимі відбувся міжнародний конкурс «Копенгаген старс – 2021». Учасниця «Кирниченьки» Рената Жідов з Чорного Потоку виборола перше місце в номінації «Естрадний вокал». Це круте поповнення скарбниці нагород згаданого ансамблю.
За словами керівниці «Кирниченьки» Едіти Василівни Токар-Канчій, перемога давалася нелегко, але її смак справді солодкий. Довелося добре «спітніти» під час підготовки, та результат того вартує. Ренатка увійшла до складу призерів, хоча було чимало учасників з Латвії, Вірменії, Литви, Естонії, Фінляндії, Італії, Болгарії, України та інших.
Едіта Василівна дуже тішиться досягненнями своїх вихованців. Воно й не дивно, адже жінка просто пломеніє від улюбленої справи життя. Каже, що Ренатка займається у неї з другого класу. Вона дуже артистична, вміє, як то кажуть, себе подати, здібна. Неодноразово займала призові місця на міжнародних конкурсах в інших країнах. Ще на початку свого співочого шляху в складі ансамблю виступала в «Артеку» і виконувала пісню Христини Соловій. Тоді публіка аплодувала їй стоячи і підсвічувала запальничками. Дівчинка походить із співочого роду. Її обидві бабусі: як по маминій, так і по батьковій лінії дуже любили пісню і мали до неї неабиякий хист. Та й батько Ренатки, Іван, теж полюбляє поспівати. Про такі подробиці усі односельці добре знають і пам’ятають. Коли мама Івана поверталася з колгоспу, то її дзвінкий і щирий спів не раз линув, наче річка з берегів. І всі в селі казали: «О, то вже наші з роботи йдуть».
Судячи з тенденції, яка склалася в «Кирниченьці», найближчим часом має дійти черга до наступного учасника ансамблю нас чимось приємним здивувати. Що ж, з нетерпінням, затамувавши подих, чекаємо…

Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар