Версія для друку Версія для друку

Героїчна сотня

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути українцем. 18-20 лютого, 7 років тому, вирішувалася доля України і її громадяни платили за майбутнє своєю кров’ю. І, можливо, саме тоді, на закривавленому Майдані взимку, і народилася сучасна Українська держава. 20 лютого назавжди закарбувалося у серцях українців нестерпним болем, що з року в рік нагадує про сумний 2014-й рік. Саме цю дату було обрано днем ушанування пам’яті полеглих учасників Революції Гідності. На честь загиблих мітингувальників, їхні імена та назву «імені Героїв Небесної Сотні», надали вулицям у Києві та на батьківщині загиблих. На пам’ять про них засновано Орден Героїв Небесної Сотні.
Аж на сьому річницю Революції гідності уряд ухвалив постанову, що визначає Революцію Гідності одним із ключових моментів державотворення України. Депутати засудили дії «беркутівців», і закликали розслідувати злочини, скоєні в ці дні, але гучних вироків ми не почули й досі.
Пам’ять героїв цього тижня вшановували в різних містах України – квітами, молитвою, спільною ходою. Наш обов’язок сьогодні – це жити і трудитися так, щоб їхня жертва не була даремною.

Яна Артимович,
студентка відділення журналістики УжНУ.

Ваш отзыв

Ваш коментар