Версія для друку Версія для друку

НАРОДЖЕНА ЗІРКОЮ В «КИРНИЧЕНЬЦІ», СТАЛА ПРЕЗИДЕНТСЬКОЮ СТИПЕНДІАТКОЮ

Зірка зразкового фольклорного ансамблю з промовистою назвою «Кирниченька» яскраво палахкотить на небосхилі культури краю вже майже чотири десятки років. Керівницею цього неповторного колективу є не менш колоритна й драйвова Едіта Василівна Токар-Канчій. На Закарпатті «кирниця» — це життєдайне джерело води, а якщо подумати більш глобально й по-філософськи, то й самого життя. Тому цей колектив, вочевидь, є оберегом місцевої культури, завдяки якому не висихає джерело нашої самоідентифікації.
У розмові з Едітою Василівною відчувається, що вона безмежно любить своїх вихованців. Запам’яталось, як їх коротко охарактеризувала: «У мене всі діти козирні». Вона – жінка-емоція, жінка-енергетика. Якраз тим і заряджає учасників ансамблю, впевнено і цікаво веде їх у світ прекрасного. А цей рік почався в колективу теж з вельми приємних новин. Вихованка «Кирниченьки» Поліна Тернинко з Ільниці стала президентською стипендіаткою в сфері музичного мистецтва. Відповідний указ президент Володимир Зеленський підписав 19 січня.
Едіта Василівна не без гордості стверджує: «Я їй давно казала, що вона – артистка. Запропонувала щось таке цікавеньке «збацати». Ось її належно та заслужено оцінили». І лагідно додає: «Молодчинка – моя донечка».
Як розповіла керівниця «Кирниченьки», Полінка займається у цьому ансамблі вже близько десяти років. Вона виборювала і гран-прі, і призові місця на різноманітних конкурсах в Болгарії, Італії, Франції, а також містах України: Києві, Івано-Франківську, Хмельницьку, Миколаєві та інших.
Едіта Токар пригадала, як Полінка прийшла до неї в колектив. Спочатку дівчина відвідувала гурток в Наталії Ерделі. Та й порекомендувала керівниці «Кирниченьки», за її словами, цікаву дівчинку. Едіта Василівна зізнається: «Коли її привели до мене, то відразу зрозуміла, що Полінка така азартна й ефектна». Нині дівчина навчається на історичному факультеті Ужгородського національного університету. Хоч і обрала собі інший фах, але мистецтво не полишає. Хто знає, можливо, з виром музики пов’яже своє життя. А для цього має і талант, і грацію, і дуже хороший досвід за плечима.
Керівниця колективу обожнює своїх вихованців, дбає про них так, як мама. Каже, що прививає їм любов до співу, музики, людяності тощо. «Бачили б ви, як вони в мене піклуються одне про одного, коли їдемо на якісь конкурси», — захоплено резюмує жінка.
Робота з талановитими дітьми в «Кирниченьці» бурлить. Вихованка цього ансамблю Рената Жідов з Чорного Потоку готується взяти участь в міжнародному конкурсі у Данії. Хай щастить і Полінці, і Ренатці, і кожному обдарованому учаснику «Кирниченьки», який торує свій шлях у неповторний та чудовий світ мистецтва…

Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар