Версія для друку Версія для друку

Яка доля чекає нові райони Закарпаття: Конституційний Суд України відкрив провадження

Ухвалою колегії суддів Конституційного суду відкрито конституційне провадження у справі щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року №807-ІХ за конституційним поданням 49 народних депутатів України від 20.10.2020.
Про це повідомила постійний представник парламенту в Конституційному суді, заступник голови Комітету ВР з питань правової політики, народний депутат від «Слуги народу» Ольга Совгиря.
Як повідомляє пані Совгиря, автори конституційного подання вважають, що оскаржуваною постановою змінено елементи територіального устрою, який може визначатися виключно законами; здійснивши укрупнення окремих районів, ВР обмежила право на доступ до суду, оскільки «важливими елементами доступності суду як інституції є територіальна наближеність суду та стабільність судової системи». У поданні також заявлено клопотання про визнання провадження в цій справі невідкладним «з метою мінімізації наслідків, які можуть бути завдані постановою».
Нагадаємо, що  25 жовтня 2020 року  на новій адміністративно-територіальній основі відбулись місцеві вибори. Разом з тим, після ухвалення законопроєкту №3651-д розпочався активний процес передачі майна територіальним громадам. «… До прикладу, на Житомирщині вже передано 100% майна. Чи можна повернути цей процес назад без катастрофічних наслідків для держави і місцевого самоврядування? Питання скоріш риторичне» – зазначає народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін.

Асоціація міст України.

Ваш отзыв

Ваш коментар