Версія для друку Версія для друку

Свято єдності та патріотизму фоторепортаж

Двадцять другого січня відзначаємо День Соборності України. Це те свято, яке нам нагадує про вікопомні події в нашій історії. Багатовікові прагнення українців мати незалежну державу справдилися.
Що ж представляє собою це свято? Саме цього дня у 1918 році Українська Центральна Рада, яка раніше взяла курс на утворення самостійної нашої держави, офіційно проголосила про створення УНР. Більшовицьке військо з цим не погоджувалось і почало наступ на Україну, її столицю в тому числі. У Києві опір їм чинили молоді київські гімназисти. Бої тривали понад 5 годин. Зрештою, кияни відступили. В чому ж особливість та історичність цього бою? Все ж збройне повстання вдалося придушити та навести порядок у Києві. І, до речі, українська делегація встигла укласти Брестський мирний договір, згідно з яким УНР визнано незалежною, рівноправною державою.
Цього дня в Іршаві біля пам’ятного знаку борцям за свободу і незалежність України, Героям Небесної сотні та загиблим в АТО відбувся велелюдний мітинг. Участь у заході взяли голова Іршавської РДА Іван Завидняк, голова Іршавської ОТГ Віктор Симканинець, представники громадських організацій, керівники структурних підрозділів та установ,  правоохоронних органів й громадськості. Ведуча заходу Марина Максим оголосила мітинг відкритим. Пролунав Гімн України. Відтак учасники зібрання поклали до підніжжя монумента квіти та вшанували загиблих хвилиною мовчання. Панахиду за ними відслужив священник греко-католицького храму Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці м. Іршава Іван Бунзяк.

SONY DSC

Після цього слово надали керівнику історико-краєзнавчого музею Андрію Світлинцю. Він розповів чимало цікавих історичних фактів того часу, які мали місце в Україні, на Закарпатті та на території нашого краю. За його словами, наприкінці грудня 1918 року до уряду ЗУНР звернулися представники русинів із Марамороша з проханням приєднатися до Галичини. Восьмого січня відбулося повстання у Ясінях, в результаті якого проголошено Гуцульську народну республіку. Двадцять першого січня 1919 року у Хусті був Всенародний конгрес угорських русинів, у якому взяли участь 420 делегатів із 175 сіл й містечок краю. Тут були представлені й села Іршавщини. Від Великого та Малого Раківців був знаменитий у майбутньому лікар Олександр Фединець, від Дешковиці – Іван Балега.
На завершення мітингу народний хор «Мелодія», керівником якого є Оксана Сідор, виконав молитву за Україну. Це надало заходу більшої урочистості, посилило нотки патріотизму.
Хай живуть героїчні сторінки нашої історії! Такі мітинги не дають її джерелу замулитися…

Іван КОПОЛОВЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар