Версія для друку Версія для друку

Обережно, на водоймах тонкий лід!

З настанням зими і перших морозів з’являється одна з зимових небезпек – тонкий лід на водоймах. Особливо вона стосується рибалок та дітей, яких замерзлі водойми притягують як магнітом. 
 
О 00:01 01 січня 2021 року до оперативно-рятувальної служби Закарпаття звернулася родичка 24-річного жителя с. Лисичево,  Хустського району. Жінка повідомила, що хлопець йдучи додому зі своєю дівчиною, переходив місток через річку Лисичанка, послизнувся й впав у воду. Для проведення  пошукових робіт було направлено рятувальників державного пожежно-рятувального поста с. Довге та місцеве населення. Вже вранці до пошуків долучилися й водолази Хустського водолазно-рятувального відділення. О 10:05 загиблого було виявлено місцевим населенням між с. Кушниця та Лисчево. Рятувальники вилучили тіло з води та передали до рук правоохоронних органів. Обставини загибелі людини з’ясовуються.
19 січня 2021 року близько десятої ранку водолази м. Хуст Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ДСНС Закарпаття вилучили зі ставка, що в с. Сільце, Берегівського району, тіло 26-річного місцевого мешканця. Повідомлення про те, що у місцевій водоймі потонула людина надійшло до рятувальників вчора, 18 січня 2021 року, о 19:20. Як стало відомо, чоловік провалився під лід ще 17 січня, коли, повертаючись додому, вирішив скоротити шлях й попрямував через підмерзлу водойму. На сполох забили друзі загиблого, з якими він спілкувався напередодні трагедії. Оглянувши ставок, вони побачили на середині водойми свіжу ополонку біля якої закінчувались людські сліди.
З початку року на території області вже зареєстровано чотири випадки загибелі людей на воді, коли за аналогічний період минулого року потопельників не було.
Закарпатські рятувальники, констатуючи таку невтішну статистику, звертаються до краян дбати про свою безпеку та не виходити на тонку кригу. Хоча температурний показник сягнув мінусових позначок, лід не всюди є міцним, отож виходити на нього – це пряма загроза для життя й здоров’я.
Аби уникнути трагічних випадків і прикрих ситуацій на льоду, Іршавський районний відділ Управління ДСНС України у Закарпатській області з правоохоронними органами застерігає мешканців району від виходу на тонку кригу та нагадує правила поводження на зимових водоймах:
– Не можна виходити на тонкий лід! Найбільш небезпечна крига – перша та остання.
– Не можна  самостійно виходити на лід або кататися на льоду дітям без нагляду дорослих.
– Безпечна товщина льоду для однієї людини – не менше 7 см, для групи людей – 15 см, для масового катання на ковзанах – не менше 25 см.
– Міцний лід має синюватий або зеленкуватий відтінок, а слабший – білий або жовтуватий.
– Тонкий лід трапляється біля берегів, заростей очерету та під снігом.
– Міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею 2-3 рази в одне і те саме місце якнайдалі від себе. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг. Якщо лід недостатньо міцний, потрібно зупинитись і повертатися назад своїми слідами (там міцність льоду вже перевірена).
– При переході замерзлої водойми необхідно користуватися прокладеними стежками. Під час групового переходу льодом необхідно йти на відстані 5-6 м один від одного й уважно стежити за тим, хто іде попереду.
– Під час підльодного вилову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 4-5 м.
– Кожен рибалка повинен мати з собою міцну мотузку 12-15 метрів із великою глухою петлею на кінці, а також тримати поруч з лункою дошку або велику гілку.
 
 
Бережіть себе і своїх дітей, не наражайте себе зайвий раз на небезпеку!
 
 
З повагою,
Начальник
полковник служби цивільного захисту     Іван МОШКОЛА
 
 
 

Ваш отзыв

Ваш коментар