Версія для друку Версія для друку

Найголовніше – триматися “в купі”

Цей рік видався нелегким для районної організації ветеранів України. Пандемія внесла корективи у її роботу. А із-за децентралізації вона ще й втратила статус районної. На черговому засіданні президії райради, яке відбулося наприкінці минулого року, ветерани мізкували над тим, що робити далі, аби зберегти організацію, яка вважається серед кращих в області.
Голова цієї організації Петро Король, відкриваючи зібрання, сказав, що Іршавський район єдиний в області, який поділено на три частини. Одні населені пункти входять до складу Хустського, інші до Берегівського і Мукачівського районів. На його території створено чотири ОТГ – Іршавську, Довжанську, Зарічанську і Кам’янську. А відтак слід подумати, що робити із районною ветеранською організацією. Одне відомо точно – без реформування не обійтися.
Насамперед треба міняти її назву, бо вже не може бути районною. А далі – що робити із об’єднаними територіальними громадами: там, напевне, створять свої ветеранські організації. Член президії ради Михайло Ціцак запропонував назвати організацію ветеранів Боржавської долини, а Михайло Ломага – ветеранів Іршавщини. Поступали й інші пропозиції, але найголовніше – триматися “в купі”, не розпорошувати те, що створювалося роками.
Член президії райради Василь Шкіря сказав, що дуже прикро, що ми не змогли відстояти район. Іршавщина відома тим, що у нас народилися два народні артисти України – Іван Попович і Степан Гіга, два лауреати Шевченківської премії поет Дмитро Кремінь і художник Андрій Бокотей, два судді Конституційного суду України Володимир Кампо і Василь Лемак, колишній віце-прем’єр-міністр України Віктор Пинзеник, всесвітньо відомий генетик, академік Юрій Глеба та багато інших відомих особистостей. Однак не зроблено нічого, щоб відстояти майже 100-тисячний район загальною площею 944 кв. км.
Децентралізація ніби поглумилася над нами. Про це наголосив у своєму виступі член президії Павло Світлинець. Іршавщина залишилися без опорної лікарні. У випадку хвороби, коли життя людини йде на хвилини, нелегко буде добратися до Хуста, Мукачева чи Берегова жителям віддалених населених пунктів Івашковиці, Кобалевиці, Климовиці, Локтя, Малого Раківця, Броньки до лікарні. Про те, у що обходиться лікування у теперішній час, розповів Іван Митровцій, бо йому самому доводилося бути на лікарняному ліжку. Потрібно мати чималі кошти. А пенсія мізерна.
Дратує ветеранів, як і всіх жителів України й те, що з кожним роком дорожчає газ, а в керівників цієї галузі понад мільйонні зарплати. Так само із “Укрпоштою”. У листонош мізерна зарплата, а директор підприємства має мільйонні статки.
Члени президії райради порушили й ряд інших важливих питань.Наступне засідання відбудеться вже цьогоріч. У якому статусі – покаже час.
Із Новим роком і Різдвом Христовим ветеранів прийшли привітати щедрувальники Ільницького будинку культури «Шахтар» та староста шахтарського села Федір Король.

Василь БУЖОРА

Ваш отзыв

Ваш коментар