Версія для друку Версія для друку

ЗНАЙДИ СВОЄ ЩАСТЯ В «ШАЛАТІ»

Чи може який-небудь вищий навчальний заклад за певною програмою «зліпити» митця?! Очевидно, навряд чи! У людини мусять бути творчі задатки. Без цього ніяк. Якраз така творча жилка нуртує всередині заслуженого працівника культури України Надії Мельник-Гудь. Вона дуже тонко відчуває самобутність нашого краю. Певно, далися взнаки і гени, і хист до культури, і непереборне бажання реалізувати себе в цьому напрямку. Надія Іванівна вже понад тридцять років є керівником народного фольклорного ансамблю «Іршава». «Випускниками» цього колективу стало чимало талантів-алмазів, яких мисткиня відшукала та огранила. Нещодавно у цього колективу сталася мегакрута подія. Вони відзняли кліп «Шалата». Ця робота, безперечно, заслуговує на увагу. Тим більше, що її вже відзначило кілька іменитих людей.
Щоб не було творчого вакууму в період карантину, дві вихованки Надії Іванівни, талановиті ентузіастки Ольга Міщенко та Ольга Продан записали дуетом понад 20 закарпатських народних пісень. Аби вписатися у відповідну, актуальну нині, соціальну дистанцію та надати цьому культурного забарвлення, одна виконавиця стояла біля огорожі, інша – біля агоша (стовпа).
У той період Надія Мельник-Гудь вийшла на зв’язок у «Фейсбуці» із відомим українським композитором Русланом Талабірою. Обмінялися творчими задумами, домовилися записати фонограму. Нині він співпрацює з багатьма відомими зірками української естради. Ось так у керівниці «Іршави» й виникла ідея відзняти кліп «Шалата» на основі цієї фонограми. З вибором локації для зйомок допоміг народний артист України Іван Попович. Знімали кліп в Осої. Як відомо, шалата – це популярний на Закарпатті натуральний вітамінний інгредієнт страв.
Варто відзначати, що кліп – це недешеве задоволення. Перемовини велися із ужгородським композитором, аранжувальником та креативним менеджером Дмитром Фесенком. Він обіцяв за це взятися, однак ніяк не знаходив часу. Тоді Надія Іванівна звернулася до учасника «Іршави» Юрія Танька, котрий і став режисером «Шалати». Відео знімали брати Михайло та Володимир Матішинці – дуже позитивні й щирі хлопці. І кліп та виконання пісні припали до душі публіці. Про це свідчать численні перегляди і цікаві коментарі.
До речі, Руслан Талабіра зголосився зробити фонограму для нової СТИЛЬНОЇ колядки у виконанні учасників «Іршави». Так назвала її відома закарпатська співачка Мирослава Швах-Пекар. Над цією колядкою наразі кипить робота.
Заслуговує на увагу той факт, що великою популярністю користується програма на обласному інтернет-радіо «Єден», в якій взяв участь колектив «Іршава». Іршавчани презентували свою творчість загалом, чимало часу присвятили кліпу «Шалата», вклинили жарти учасника колективу Юрія Буряса. Ведуча Олена Барта-Копинець теж доклала неабияких зусиль, щоб програма вийшла цікавою, змістовною, сподобалася слухачам. Як результат – іршавчани зробили фурор – 38 тисяч переглядів в інтернеті на момент написання статті. Як зазначила пані Олена, ще такої кількості не мала жодна інша програма на цьому радіо.
Кліп «Шалата» завантажили на «Ютуб», керівниця «Іршави» виставила його на своїй сторінці у «Фейсбуці». І посипалися коментарі, в яких поціновувачі мистецтва дякували за хорошу роботу, відзначали професіоналізм, величезну любов до рідного краю, бажали натхнення та нових успіхів. Серед тих, хто прокоментував, були голова райдержадміністрації Іван Завидняк, завідувачка сектору культури, молоді та спорту РДА Людмила Бердар, художня керівниця Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук, закарпатська співачка Мирослава Копинець, часта й любима гостя різних заходів на Іршавщині Мирослава Швах-Пекар, викладачка Ужгородського інституту культури та мистецтв Ольга Новак, народний артист України Іван Попович, заслужений артист України Іван Пилипець, солістка Закарпатського народного хору Яна Садварій, представник Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури Марина Офіцинська, а також Наталія Менчук, Тетяна Кузан, Ольга Кириченко та Олена Калинюк з Португалії, Наталія Вовканич із США, Алекс Кост з Китаю, учасниця ансамблю «Дарничанка» Лідія Столбун з Києва, Олеся Цендра, Євгенія Мельник, Іван Коцан, Ольга Боднар, Олександр Федоричко, Любов Мудранинець, Ірина Паньканинець, Ольга Марущинець, Ігор Литвинов, Алла Симчера та багато інших.
Наприкінці минулого року голова РДА Іван Завидняк нагородив грамотами райдержадміністрації дует Ольгу Міщенко та Ольгу Продан, звукорежисера й організатора творчої роботи Степана Гавацка, заслуженого артиста України Івана Пилипця за сприяння у тому, що колектив «Іршави» знімався у його кліпі «Сватанки». Нагороди від керівника Іршавщини отримали також інші учасники зйомок кліпу й радіопередачі.
Надія Мельник-Гудь вже має великий позитивний досвід у зйомці кліпів на народні пісні. Кілька років тому була творча робота «Гоп, шіді-ріді». Цей кліп мав на сторінці у «Фейсбуці» більше 50 тисяч переглядів. Після цього знайомий порадив завантажити на «Ютуб».
Поділилася Надія Іванівна й планами на майбутнє. Мріє зібрати усіх учасників народного фольклорного колективу «Іршава» різних періодів з їх батьками, дітьми, щоб вони пройшлися центром міста колядуючи під час новорічно-різдвяних свят. Це був би такий собі зв’язок різних поколінь та родин завдяки традиціям і культурі…

Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар