Версія для друку Версія для друку

Христос Рождається! Дорогі брати і сестри!

З великою радістю і духовним піднесенням справляє свята православна Церква Різдво Христове. Щороку уже впродовж третього тисячоліття християнський світ торжествує пришестя на Сина Божого. Син Божий з’єднав своє Божественне життя з людським життям. Бог став чоловіком, і це своє боголюдське життя Він дав і братам своїм, «що вірують в ім’я Його».
Різдво Христове, або Боговтілення – це не тільки вчення, але передусім подія, що сталася один раз у часі, але має силу вічності. Це існуюче Боговтілення як довершене з’єднання в одній Особі Сина Божого двох природ – Божої та людської, з’єднання нероздільне й незмінне є Церква. Син Божий непросто наблизився до людини й ототожнився з нею, сам став чоловіком. Проповідь Христова так само, як і щорічне урочисте святкування Різдва Христового – це радісне, урочисте сповіщення про це нове життя.
І як хочеться нашим віруючим серцем і устами, особливо в день нинішнього празника, повторювати слова тої ангельської пісні, яка наповнила небеса слідом за явленням ангела вифлеємським посланцям: «Слава на небі Богові, і на землі мир, між людьми благовоління» (Лк. 2,14). На церковних відправах ми часто повторюємо ці ангельські слова, та особливо урочисто лунають вони в різдвяні свята. Разом з ангелами ми співаємо славу на небі Богові, ми славимо, ми урочисто величаємо Господа за його безмежну любов, яку Він явив людям народженим на землі Спасителя світу за принесену Ним на землю радість.
Ми справляємо славу на небі Богові, бо у втілення Сина Божого відкриваються всі глибини премудрості Божої, бо тільки вони одні й могли знайти засіб для примирення людей з Богом, з самим собою та своєю совістю. «Бог у Христі примирив із Собою світ, не ставлячи людям у провину злочини їхні, і дав нам слово примирення» – говорить апостол Павло (2, Кор. 3, 19).
Різдвяної ночі ангели заспівали – «на землі мир». Той, хто народився у Вифлеємі, скаже напередодні своїх страждань: «Мир зоставлю вам, мир Мій даю вам». (Ін. 14, 27). Він приніс на землю закон братства, взаємного служіння один одному, мирного співжиття. І якщо немає тепер повного зовнішнього миру серед людей і виникають сутички, то це тому, що люди не засвоїли законів братерства, любові і миру та не перетворюють їх в життя.
Спаситель заповідав на землі й інший мир – мир внутрішній, мир духу, що є благодатним плодом Духа Божого, який живе у християнинові та перебуває у Церкві. Про цей мир Спаситель говорив своїм ученикам напередодні Свого воскресіння: «Мир вам» (Ін.20,19). Цими словами, з бажанням внутрішнього духовного миру, багаторазово Свята Церква благословляє всіх нас на своїх відправах. Це – мир з Богом, із своєю совістю, мир з людьми, коли православний християнин з чистим сумлінням може дивитися на небо і з такою ж совістю ставитися до людей. Такого миру повинен шукати кожний християнин і найти його, що становить велику радість для його душі. Мир з Богом – це життя у Христі. Він є джерелом спокою, сили, духу й всепрощення в душі православного християнина.
Різдвяної ночі ангели заспівали також «між людьми благовоління». Він своїм народженням на землі виявив Свою милість людям, вдихнув у людство дух взаємної братерської любові, насадить добру волю в серцях людей. Спаситель сказав про любов, що вона є першим і головним обов’язком Його учеників, основним законом Його Божественного вчення. У Своїй особі Він виявив цей найвищий зразок любові наслідувати його. Він наказує і нам. Якщо серед людей царюватиме «добра воля», а не зла, якщо дія людини буде спрямована на дію любові й турбот не стільки про себе, скільки про своїх ближніх, якщо люди зрозуміють, що діла любові – це те дорогоцінне багатство, яке піде із нами у вічність, вони будуть духовно задоволені в земному житті й перейдуть у блаженне вічне життя.
У ці дні, коли наші душі наповнюються духовною радістю, сердечно поздоровляю духовенство Іршавського благочиння, Вас, дорогі брати і сестри Богом хоронимої Іршавщини, з великим празником Різдва Христового, Святим Богоявленням і Новим роком.
Нехай наповнить Христос серця наші радістю й світлом, що засяяло світові з Вифлеємської печери, і хай чує слух наш духовну ангельську пісню, заспівану в ніч Різдва Христового, – пісню, що навчає людей берегти мир між собою і народами: «Слава на небі Богові, і на землі мир, між людьми благовоління!»
Нехай у Новому році мир і благословення перебуває на кожному, хто чинить добро (Рим. 2,10).
Христос Рождається! Славімо Його!

Георгій Чулей,
митрофорний протоієрей,
благочинний Іршавського благочиння

Ваш отзыв

Ваш коментар