Версія для друку Версія для друку

Хочете бути здоровим – тримайтеся якомога далі від усіх

Хто б міг подумати ще рік тому, що маска стане невід’ємним нашим гардеробом. Хіба що в дитинстві ми захоплювалися героєм кінофільму «Маска Зорро», роль якого виконував популярний іспанський актор Хосе Бандерас. Ми ледь чекали на ту довгоочікувану мить, коли він нарешті зніме із себе маску і покаже нам своє справжнє обличчя. Тепер із-за коронавірусу майже кожен із нас став Зорро. І теж, як у тому фільмі, із нетерпінням чекаю, коли все це нарешті скінчиться. Бо надокучило ходити із пов’язкою на роботу із роботи, без маски не можна зайти в установу чи торгову точку.
А ходити в масці потрібно. Бо це одноразовий медичний виріб, що забезпечує бар’єр для мінімізації поширення інфекцій, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Вона являє собою пов’язку на обличчя, що закриває рот і ніс. За твердженням лікарів, медичні маски затримують до 95 процентів бактерій. А цього цілком достатньо для захисту здоров’я людини.
Із 14 листопада офіційно розпочався карантин вихідного дня і триватиме він до 30 листопада. Діє він з півночі п’ятниці до півночі понеділка. У цей час мають бути зачинені усі заклади, крім продуктових магазинів та супермаркетів, аптек та автозаправок. Ресторани й кафе працюють в режимі «на винос». Не припиняє роботу громадський транспорт. А 21 листопада в громадських будівлях та у транспорті обов’язково потрібно одягати захисну маску, яка прикриває ніс та рот. За порушення передбачений штраф від 170 до 255 грн. Спочатку правоохоронці повинні робити зауваження, якщо людина відмовляється носити маску, тоді штрафуватимуть. Правоохоронці повинні скласти протокол за відсутності маски.
Вважаю, що запровадження маскового режиму потрібне заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи коронавірусної хвороби всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете і не знати, що є переносником вірусу, просто наражатиме на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.
Будучи днями в обласному центрі, вкотре переконався, що носити медичну маску стало не просто звично, а й навіть модно. Протягом більше як півроку ми бачимо, як вона змінилася, над її вдосконаленням працюють навіть відомі дизайнери, щоразу змінюючи її.
В Ужгороді, зокрема, чорний колір став стильним. Його охоче носять як чоловіки так і жінки. У тренді також маски з вишивкою та різними дизайнерськими витівками. А є люди, які шиють маску самостійно й допомагають тим, хто цього не може зробити сам.
Останнім часом можна побачити покинуті маски на тротуарі і вулиці. А це недопустимо. Використану маску треба кидати у смітник, бо вона може нести небезпеку.
Уникайте відвідин місць, де багато людей. Тепер це не дуже безпечно, адже багато громадян не додержується соціальної дистанції, багато хто не носить маски. Отож, хочете бути здоровим – тримайтеся якомога далі від усіх. Адже на Іршавщині вже зафіксовано чимало випадків смерті від коронавірусу. Бо хтось із мудрих сказав: краще хворобу попередити ніж лікувати.
Як це не парадоксально, медична маска стала символом нашого часу. Допоки так триватиме, не відає ніхто. Однак хотілося б, щоб чимшвидше все скінчилося, і ми могли вільно вітатися і спілкуватися між собою, подати руку і поцілувати кохану, щоб не дивилися один на одного з підозрою. Щоб не обов’язковим був температурний скринінг на вході до державних установ і організацій, приватних підприємств, закладів культури, освіти і медицини. Щоб все було як і раніше. До пандемії.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар