Версія для друку Версія для друку

Два тандеми

Нещодавно у нашій новій (старій, ще з часів Карпатської України столиці) відбулася установча сесія Хустської районної ради. На ній було обрано керівництво новоутвореного району, де депутати більшістю голосів обрали голову районної ради Назарія Івановича Павлія та його заступника – Михайла Івановича Станка. На початку подаємо коротке презентативне інтерв’ю із нашим земляком Михайлом Івановичем. Сподіваємося, найближчим часом представити читачам «Нового життя» і голову районної ради. 

– Михайле Івановичу! Щонайперше, прийміть наші щирі вітання із обранням Вас заступником голови Хустської районної ради. Для Вас особисто це перша такого роду адміністративна посада у органах місцевого самоврядування. До цього часу Ваш досвід межував тільки із представницьким мандатом на районному та обласному рівнях.
– Так і є. В моєму призначенні на посаду заступника голови райради є декілька складових. Це і особисті та й ділові якості, адже я вже не одноразово обирався депутатом місцевих рад, в тому числі і депутатом Закарпатської обласної ради, де працював в межах досить великого округу і виносив питання на обласний рівень. Звісно, що для мене близька ідеологічно партія, від якої я балотувався – це партія моїх земляків та однодумців і тому не виключено, що одним з моїх напрямків роботи буде реалізація програми та планів, які були презентовані нашою політсилою. Також, одним з аспектів моєї майбутньої роботи, як заступника голови Хустської районної ради є концепція новоствореного району – це найбільший район області, як за площею, так і за населенням, тому попереду нас чекає досить цікава та об‘ємна праця.
– Михайле Івановичу, щонайперше, повважаємо Ваше обрання на посаду заступника голови райради, як своєрідний вибір – три в одному. Це: особисті, ділові якості, представництво партійного бренду і, мабуть, своєрідна персональна кооптація значного регіону, що влився, у зв’язку із адміністративно-територіальною реформою, до складу найбільшого на Закарпатті – Хустського району?
– На мою думку ці місцеві вибори були одними із найважчих. Цьому передувало і створення нових адміністративних меж районів та ОТГ, з чого у свою чергу, витікали невизначеність у майбутній праці в радах та формування бюджетів нових районів і громад. Також нелегким виявився підбір кандидатів до майбутніх рад, адже партій багато, а система, по якій проводилися вибори, дозволяє балотуватися лише від партій в ОТГ, де більше 10 тисяч виборців. Тому сформувати якісну, надійну команду було досить проблематично, але в нас це вийшло!
– Михайле Івановичу! Ви, разом із братом Петром Івановичем – доволі значущий політичний тандем на теренах Закарпаття. На цей раз із ним Ви обрали єдину політичну силу, хоча, в минулому, було й інакше. Але цьогорічна виборча фішка від Вас – це своєрідна ротація у місцевому владному представництві. Виходить, хід виявився доволі вдалим?
– Не думаю, що це був такий хід. Скоріше за все – це був збіг обставин. Ми з братом вже давно вирішили для себе свої пріоритети та напрямки роботи в органах місцевого самоврядування і також одним зі збігів був і вибір політичної сили, яка нам, як закарпатцям є близька за ідеологією та принципами. 
– Михайле Івановичу, не будемо акцентувати на Вашому білківсько-іршавському корінні та зауважувати Вашу майбутню діяльність суто до містечкового патріотизму, але припускаємо, що коли депутати затверджували Вашу кандидатуру на посаду заступника голови райради, далеко не на другому плані вони мали на увазі процес гармонізації входження до цього часу самостійних регіонів у новоутворений, Хустський район, тепер уже у форматі п’яти об’єднаних територіальних громад.
– Новий, укрупнений Хустський район складається з трьох колишніх районів – Хустського, Міжгірського та Іршавського, тому дуже добре, що іршавщина буде мати свого представника в керівництві району – це, так би мовити, пропорційне делегування влади між колишніми територіями вже об‘єднаного району. Але головним зосередженням своєї праці я вважаю весь новостворений район і ділити на «своїх» чи «чужих», тут ніхто не збирається. Наше завдання, як керівництва ради так і депутатського корпусу, показати якісну роботу на благо громадян та вивести наш край на новий рівень.

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар