Версія для друку Версія для друку

У БІЛКАХ КОНСУЛЬТУВАЛИСЯ З ПРИВОДУ РОБОТИ В УМОВАХ ОТГ

Об’єднані територіальні громади наразі готуються до першої сесії вже в іншому складі та за новим принципом. Їм тільки належать відчути зміни від так званої децентралізаційної реформи – об’єднання з сусідніми селами, перехід на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, набуття нових джерел фінансування місцевого бюджету, нових повноважень, а разом з ними і можливостей для розвитку власної громади. До таких відноситься й Білківська ОТГ.
Нещодавно у цій громаді побували консультанти Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України, зокрема консультант з правових питань та виконавчий директор Олег Лукша, консультанка з бюджетних питань Юлія Траньович та консультант з комунікацій Станіслав Данко.
На зустрічі виконавчий директор Олег Лукша підкреслював очевидні переваги децентралізаційної реформи для новостворених громад, розповів, наскільки непростим був шлях реформи у Закарпатській області. Також він звернув особливу увагу присутніх на історичності прийдешніх перших сесій місцевих рад, які вперше відбуваються у рамках нового адмінтерустрою та закінчення першого етапу реформи місцевого самоврядування в Україні. Водночас Олег Лукша поділився практичними рекомендаціями для новостворених громад, підготовленими Асоціацією міст України, у яких детально описані всі необхідні кроки громад-новачків: від проведення перших сесій, реорганізації сільських рад до формування старостинських округів, призначення старост тощо.
Консультантка з бюджетних питань Юлія Траньович ознайомила присутніх з аналізом стартової бюджетної спроможності закарпатських громад, розробленим консультантами Закарпатського РВ АМУ. Також відповіла на численні запитання, які стосувались надходжень до бюджету громади, розподілу субвенцій, фінансової спроможності.
Білківський сільський голова Василь Зейкан, депутати та працівники ради подякували консультантам Закарпатського РВ АМУ за візит, а також слушні й актуальні рекомендації, відзначивши критичну необхідність таких консультацій, адже працювати доведеться зовсім по-новому.

Вл. інф.

Ваш отзыв

Ваш коментар