Версія для друку Версія для друку

Рушійна сила ОСББ

Практика засвідчила, що попередня система обслуговування багатоквартирних будинків себе вичерпала. Відповідні роботи проводилися повільно, не завжди ефективно, зростав список боржників тощо. Законодавець запропонував цю проблему вирішити шляхом утворення нових, менших форм самоорганізації із частковою фінансовою підтримкою з місцевого бюджету. До них належать об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Наразі в Іршаві вісім таких утворень. Кожне з них має свої успіхи та проблеми. Днями поспілкувався з головою ОСББ «Набережна 1 Б» Наталією Панько.
Як розповіла іршавчанка, очолює об’єднання лише кілька місяців. Зареєстрували його у липні цього року. Працює вона безкоштовно, адже заради спільної справи всі сусіди допомагають. До складу об’єднання входять чотири під’їзди, сорок п’ять квартир. Відкрили рахунок, на який всі переводять кошти. По витратах Наталія Василівна надає квитанції у спеціальній групі в «Вайбері», де всі власники квартир об’єднання мають можливість побачити там інформацію про те, хто, коли і скільки перевів грошей на цей рахунок, які були витрати. Інакше кажучи, побудована прозора система руху коштів і звітності.
Жінка каже, що спочатку стикнулися з цілою низкою труднощів. В Іршаві не було реєстратора. Довелося їздити з документами кілька разів у Хуст. Але скооперувалися з сусідами, то разом по справах таким чином побували у вже нинішньому районному центрі. Спочатку не всі сусіди вірили у користь від цього об’єднання і не поспішали переводити кошти. Але як побачили перші якісні результати, то змінили свою думку. Тепер серед боржників знаходяться лише кілька тих, хто тривалий час працює за кордоном.
Двадцять п’ять тисяч гривень для цього ОСББ виділила міська рада. Також переводили кошти члени об’єднання. Уже за цей короткий час багато чого вдалося зробити. Замінили каналізаційні труби та стояк у підвалі, а також шістнадцять вікон на металопластикові. Зробили дахи на підвалі та щитовій.
Ці успіхи справді згуртували людей. Нещодавно депутат обласної ради Іван Савко надав щебінь. Власники квартир на Набережній, скооперувавшись, привели в порядок стоянку для автомобілів і підсипали цим щебенем. Також спільними зусиллями покосили довколишню територію, прибрали сміття, обрізали частину дерев. Заслуговує на увагу те, що жителі цих під’їздів, окрім загальних зобов’язань, проявляють додаткову ініціативу. Скажімо, принесли фарбу, якій вдома не знайшлося застосування. Нею пофарбували пеньки надворі й облаштували місце для відпочинку. У подібний спосіб встановили й дерев’яні ящики для преси та кореспонденції. Таких активістів вистачає. Це сім’ї: Ціго, Ребрик, Меренич, Зінич, Кузьма, Боднар, Чедрик, Сочка, Шерегій, Кобаль, Сушанин, Ліган, Лендєл, Кікалейшвілі та інші. До роботи долучались не тільки дорослі, але діти різного віку.
Варто відзначити, що міська рада проводила конкурс на фінансування цікавих громадських соціальних проектів. Наталія Панько подала на розгляд мерії проект дитячого майданчика. Він набрав необхідну кількість голосів. Тепер залишається потурбуватись, щоб його профінансували. Члени цього об’єднання щиро вдячні за підтримку Степану Бобику.
До кінця року ОСББ має намір виконати ще низку робіт. Насамперед хочуть зробити кілька дахів на прибудинкових спорудах та провести економне освітлення у всіх чотирьох під’їздах.
Як зазначила Наталія Василівна, незабаром відбудуться збори об’єднання, на яких обговорять план робіт на наступний рік. Це буде зібрання, де кожен зможе висловити свої думки та пропозиції, щоб узгоджено в подальшому працювати. До тих робіт, щодо яких уже визначилися, зараховують наведення порядку у підвалах, очищення їх від сміття, осушення, встановлення дверей тощо.
На прикладі цього ОСББ можна зрозуміти важливу річ: якщо є усвідомлення, що все робиться заради спільного блага і без хитрощів, є бажання активно брати участь у вирішенні проблем та підтримувати цей процес співфінансуванням, то результати не забаряться…  

Іван КОПОЛОВЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар