Версія для друку Версія для друку

Захопливі іпостасі Василя Павлище

Цього тижня Василь Павлище з Ільниці вкотре проявив себе у дуже приємній іпостасі. Він зустрів мудрий, щасливий і поважний ювілей. Важливо, що у доброму здоров’ї та сповненим сил й енергії. І має ювіляр почесний список заслуг перед земляками та рідним краєм. Його тричі обирали депутатом районної ради. Двадцять п’ять років був головою районної організації УТМР. Одну каденцію відпрацював Ільницьким сільським головою. Василь Васильович написав чимало статей на різноманітну тематику, зокрема про відомих, талановитих ільничан. А ще цей чоловік невтомно захищав природу від варварів і докладав усіх зусиль, щоб по максимуму зберегти її первозданність для нащадків.
Багато з тих, хто відвідував сесії районної ради, запам’ятали полум’яні виступи Василя Павлище щодо збереження букових пралісів, боротьби з браконьєрами, облагородження природних родзинок району тощо. Його величезна особиста заслуга полягає у створенні на території Іршавщини національного природного парку «Зачарований край». Чимало часу і нервів потратив на «приборкання» тих, хто вставляв палки в колеса у питанні виокремлення заповідної території та утворення на її базі окремої відповідної установи. З цього приводу ним написано чимало листів, звернень. Документацію щодо створення парку особисто вручив главі держави. Тоді заручився підтримкою Петра Станка, Василя Дубішка, Василя Комендаря, Василя Бровдія та інших активістів.
Василь Павлище народився у мальовничій Ільниці в робітничій династії. Його батько, Василь Іванович, був добровольцем-учасником війни, тривалий час працював старшим інженером з охорони праці та техніки безпеки на Ільницькому заводі МЗУ. Старші брати Василя: Іван, Федір та Юрій пішли стопами батька і теж трудилися на згаданому підприємстві. Мама, Марія Іллівна, мала сорокадворічний колгоспний стаж.
Після закінчення Ільницької СШ Василь Васильович працював на дослідному заводі наладчиком токарних автоматів. Відслуживши в армії, повернувся на своє попереднє робоче місце. Згодом у перейшов працювати у відділ матеріально-технічного постачання. У 1981 році його обрано звільненим секретарем комсомольської організації заводу. З 1990 року його обрали головою Іршавської районної організації УТМР, яка за його часів була однією з кращих у Західній Україні. За період трудової діяльності Василя Павлище нагороджували почесними грамотами різних установ: від районного до державного рівнів, зокрема Міністерства навколишнього природного середовища України. Також має нагрудний знак «Лідер року».
До речі, ільничанин свого часу закінчив історичний факультет УжНУ, деякий період, крім основної діяльності, викладав уроки в місцевій школі. У 2015 році його обрано Ільницьким сільським головою.
На цій посаді Василь Павлище точно побував, як кажуть, і в міху, і в тайстрі. Завдяки старанням «добродіїв» після старту певних робіт на території села проти нього відразу порушували кримінальні справи. Ці псевдопатріоти інколи друкувалися й на сторінках районної газети, хоча редакція не завжди поділяла їх позицію, опубліковувала ці статті з точки зору рівних можливостей для всіх читачів. Згадані особи це робили лише заради одного – блокування змін на благо громади. Уже все позаду, у суді залишилась тільки одна кримінальна справа. Василь Васильович риторично запитує: «Хтось може сказати, що за ці 5 років когось підставив? Хтось може сказати, що щось вкрав?» Мине певний проміжок часу, і лише тоді належно оцінять плідну роботу Василя Павлище на посаді сільського голови. Каже, що стовідсотково виконав програму, з якою йшов на вибори.
Будучи керівником села, доклав чимало зусиль, щоб відремонтувати за запустити в дію сільський водогін, привести до ладу мости, зробити тротуари вздовж центральної вулиці та викласти її бруківкою. Першими в області ще у 2016 році розширили межі села, що дало можливість більш ефективно використовувати природний ресурс. Відчутно покращено благоустрій дитсадка та школи у присілку Новоселиця. Освітлення чотирьох вулиць здано в експлуатацію. Також виготовлено проектно-кошторисну документацію на освітлення усіх вулиць села. На жаль, як би не здійснювався ремонт вулиці Першотравнева, з цього приводу певні «добродії» дбали про відкриття кримінальної справи. Чимало уваги приділялося розвитку спорту. Як юнацький, так і дорослий склади футбольної команди за останні роки були призерами різних районних змагань. Постійну фінансову допомогу їм надавав Богдан Фозекош та Юрій Павлище. Здійснено капітальний ремонт трибуни на сільському стадіоні та інших довколишніх спортивних споруд. Подбали і про водопостачання, освітлення та опалення цього комплексу. Виготовлена проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт сільського будинку культури «Шахтар» та центральне водовідведення.
До речі, в Ільниці представлені сім конфесій. Василь Павлище намагався завжди приймати мудрі рішення, щоб зберегти нормальні міжконфесійні відносини. Часто це вимагало і чимало часу, і неабияких зусиль.
Потурбувався сільський голова і про ремонт дороги Іршава-Ільниця, який здійснили днями. Неодноразово з цього приводу їздив на прийом до голови облдержадміністрації. За його підтримки нещодавно побачила світ книга «Ільниця та ільничани у вирі життя».
Ще один проєкт, яким міг гордитися Василь Павлище, – сонячна електростанція у рідному селі. Стартувала робота з підготовки, усе було домовлено з німецьким інвестором. Планували створити 25 нових робочих місць. Мали залучити інвестицій на суму 17, 5 мільйона доларів. Німецька сторона також брала на себе зобов’язання зробити освітлення половина вулиць села. Та деяким «добродіям» це не сподобалося, і перспективний проєкт довелося відкласти.
Василь Васильович може сказати, що багато в житті вдалося, бо має надійний тил. Завжди в усьому підтримує його дружина Ганна Андріївна. Радіє здобуткам синів Юрія та Василя, невістки Ольги. Усі разом не можуть натішитися внучкою Софійкою.
Ільничанин – хороший господар. Має вдома багато сортів винограду, власноруч щеплених плодових дерев та декоративних кущів. Тримає він і худобу та птицю. Василь Павлище – людина щирої душі, відзначається гостинністю.

Іван КОПОЛОВЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар