Версія для друку Версія для друку

Вихованцями ФК «Бронька» Довге цікавляться імениті клуби

Нещодавно мав цікаву розмову із футбольним тренером дитячо-юнацьких команд ФК «Бронька – Довге». В’ячеслав Іванович Шуста вкотре підтверджує тезу, що на ентузіастах і палких шанувальниках своєї справи тримається чимало сфер нашої діяльності.
Раніше у нас в районі були дитячо-юнацькі спортивні школи, а тепер і їх практично нема. Має дитина потяг до певного виду спорту – хай займається там, де хоче і як хоче. І меценатів, готових підтримати ентузіастів, виявляється, не так уже й багато.
Цей футбольний клуб було створено 9 років тому. Займається у ньому близько 85 дітей з різних сіл – Лукова, Приборжавського, Великого Раківця, Довгого, Броньки, Сухої, Кушниці, Липецької Поляни. Довозять навіть хлопців з Берегова та Сваляви. Тренуються діти на спортивних майданчиках. Через погодні умови робити це восени та взимку практично неможливо. Футбольний клуб потребує належного спортзалу. Підтримують юних футболістів в основному їх батьки. А тренери Вячеслав Іванович Шуста та Василь Дмитрович Фірка вкладають у свою улюблену справу душу. Нині працюють із сімома різними віковими категоріями хлопців 2006-2016 років народження.
Як розповідає В’ячеслав Іванович, часто беруть участь у різних обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Із них неодноразово поверталися призерами і мають на своєму рахунку до 90 кубків. Ось і нещодавно побували у Вінниці, де взяли участь у міжнародному турнірі, на якому змагалося чимало українських команд із Харкова, Львова, Кременчука, Хмельницька тощо. Закарпаття представляли вихованці клубу «Бронька-Довге» 2012 року народження. Якщо коротко про підсумки, то мали сім поєдинків, шість пропущених м’ячів, сорок три забиті м’ячі. У фіналі зійшлися у двобої з киянами з рахунком 3:3. Поступилися тільки по пенальті (3:2).
В’ячеслав Шуста закінчив Вище училище фізкультури в Броварах. Навчався також у Східноєвропейському університеті за спеціальністю «Спортивний менеджмент». Має ліцензію категорії «С», що дає йому змогу тренувати і дитячі, і дорослі команди. Тепер подав заявку на категорію «Б». Це вже серйозний професійний рівень.
В’ячеслав Іванович свого часу грав за іршавську «Бужору» та довжанську «Боржаву». Був на перегляді у львівських «Карпатах» та кіровоградському «Украгрокомі». Професійно пов’язував своє майбутнє з футболом й докладав для цього величезних зусиль. Та через травму спини про це довелося забути. Тепер свою увагу зосередив на тренерській діяльності. 

Минулого року був на пізнавальних курсах, на яких збиралися футбольні тренери з різних країн. Отримав про це відповідний сертифікат. Також брав участь у подібних курсах в Одесі.
Тренер дуже гордиться своїми вихованцями. Каже, що чимало з них знайшли себе у потужних футбольних клубах. Мова йде про київський «Арсенал», «BRW-VIK» у Володимир-Волинському, МФА «Мункач» у Мукачеві, СДЮСШОР в Ужгороді, а також у Чехії та Словаччині.
Спортсмен своїм прикладом довів, що при великому бажанні та копіткій праці можна багато чого змінити. Як аргумент – раніше у Броньці, можна сказати, футболу не було. Тепер ситуація кардинально змінилася.
В’ячеслав Шуста вважає, що краще хай діти займаються спортом і ростуть здоровими, ніж будуть бешкетувати і витрачати час на всякі дурниці. Це і стало для нього одним з головних стимулів займатися тренерською діяльністю. Віримо, що вихованці своєму Учителю належно віддячать. Безперечно, у клубі «Бронька-Довге» залюбки чекають на перегляд й інших діток, охочих займатися футболом, з усіх довколишніх сіл району.

Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар