Версія для друку Версія для друку

Якісна освіта: Іршавський ліцей посів 8 місце в обласному рейтингу

Заклад освіти – це місце,де з маленької допитливої дитини ми з роками перетворюємося на особистість, що вміє мислити, знає основи наук, готова вирушати в самостійне доросле життя,йти як то кажуть,у вільне плавання. Кожен навчальний заклад унікальний по-своєму.Повсюдно панує своя особлива атмосфера, яку, увійшовши, відчуваєш одразу.
Днями я вкотре навідався до Іршавського ліцею.На цей раз мене привела сюди приємна новина:за рейтинговими показниками він увійшов у десятку найкращих закладів області.
Відрадно зазначити,що територія ліцею міняється на очах.Останнім часом при вході з’явилася площадка,де батьки учнів мають можливість припаркувати автомобіль. Затишне,впорядковане подвір’я, високі дерева, охайна територія та метушливі діти, що, почувши дзвоник, одразу побігли на уроки. Усюди тиша і спокій. За дверима чути впевнений голос учителя, допитливі слова дітей, відповіді наввипередки один одного, заперечення, дискусії…
У фойє я одразу бачу, що тут поважають науку. Саме навчання, якісна освіта – основна мета педагогічного колективу. На стінах чимало грамот із досягненнями теперішніх вихованців та колишніх учнів-випускників, спільні, командні перемоги ліцеїстів, підтвердження високих здобутків дітей. А ще – старі фотографії рідного міста Іршави – свідки історії.
Уже на другому поверсі бачу картинну галерею майстрів пензля Іршавщини, куточки пожежної безпеки, наочне обладнання для сортування сміття. Отже, тут дбають і про загальний розвиток дитини, її культуру мислення, культуру та безпеку поведінки.
Мене гостинно зустрічає господарка цього закладу – директор – Н. Ю. Онисько. У розмові з нею відчувається вболівання за долю закладу, за його розвиток, за рівень освіти ліцеїстів, за комфортне перебування і учнів, і дітей, і працівників.
– Наша країна потребує справжніх спеціалістів у різних галузях знань, – розповідає Наталія Юріївна. – Тому формування у випускників належного рівня національної свідомості та патріотичних почуттів, достатньої життєвої компетентності, соціального розвитку, відродження національно-культурних традицій українського народу є основними пріоритетами в роботі педагогічного колективу.
Завуч ліцею Т.С.Староста каже, що велика роль тут саме вчителя. Учитель – людина, чиї знання і культура стають для дітей прикладом. Він – організатор освітнього середовища, вихователь, правознавець, дипломат, психолог, парламентер. Усе залежить від учителя: зуміє він побачити в дитині ту іскру, природжений потяг до певної науки. Для цього треба і самому вчитися. І вчитися не рік, не два і не три. Вчитися доведеться все життя. Вчитися разом зі школою.
Завдання сучасного вчителя не тільки навчити дитину читати, рахувати, писати, він повинен прищепити дитині навички розв’язання творчих завдань, вміння аналізувати та інтерпретувати інформацію, тобто навчити дітей бачити і формулювати проблему, аналізувати факт, працювати з різними джерелами, висувати гіпотези, здійснювати перевірку їх правильності, формулювати висновки, відстоювати свою позицію при обговоренні як у процесі навчальної діяльності, так і через додаткову освіту. Саме так зауважує заступник директора з методичної роботи Зейкан М.Ф. Дитина розвивається успішно тоді, коли вона не просто засвоює чужий досвід і чужі знання, а вміє творити, створювати свої власні знання про світ.
Цьому сприяє організація і позаурочної діяльності для задоволення потреб учнів у змістовному дозвіллі, їх участь у самоврядуванні та суспільно корисній діяльності. Виховання дітей відбувається в будь-який момент їх діяльності. Вихавання учнів проходить під кервництвом заступника директора Ваш Я.І.
Належні умови навчання, наполеглива праця вчителів, бажання вчитися учнів, усвідомлення важливості навчання для подальшого життя, постійна підтримка батьків, відділу ООЗКСМС Іршавської міської ради (керівник – Сокач Л.І.). Усе це і дає такий високий результат. Адже і цьогорічні учні-випускники вкотре довели, що Іршавський ліцей – справді чудовий заклад освіти. За результатами ЗНО-2020 року у рейтингу навчальних закладів Закарпатської області (за даними сайту Освіта.UA) ліцей ввійшов до десятки найкращих закладів освіти і посів восьме місце у рейтингу області.
Для складання ЗНО учні обрали українську мову та літературу ( учитель – І.С.Каналош), англійську мову ( учитель – А.М.Бахмацька-Мадяр), математику (учитель – Р.В.Козенюк), історію (учитель – О.Я. Керечанин), біологію (учитель –В.І. Галас), хімію (учитель –А.Р. Луців.).
Приємно, що двоє випускників отримали медалі: золоту –Наталія Богай, срібну – Софія Якубець. Усі ДПА-ЗНО склав на відмінно Станіслав Рацин. Високі результати показали учні з української мови, бо всі мають достатній та високий рівень. На високому рівні склали анлійську мову Василь Маркович,Юліанна Савко, Петро Мейсарош,Софія Якубець. А головне – усі випускники 100% склали ЗНО.
Отже, шлях до вузів їм відкритий. Сподіваємося, що вони оберуть професії за покликом душі і продовжуватимуть славні традиції нашого навчального закладу.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар