Версія для друку Версія для друку

В полку “заслужених” у районі прибуло

Приємна вістка надійшла з Києва напередодні Дня незалежності на адресу провідного методиста районного будинку культури Оксани Сідор – Указом Президента України їй присвоєно звання «Заслужений працівник культури України».
Цієї високої нагороди вона удостоєна за багаторічну працю у сфері культури. Уже з самого дитинства вона душею поринула у світ музики і пісні. Вчителі музики охоче запрошували її в учнівські самодіяльні колективи, які брали участь в районних та обласних конкурсах, завойовували призові місця. І щоразу в нагороду – квіти та оплески. Мама, Марія Василівна, яка працювала в сільському клубі, була задоволена дочкою, всім серцем раділа за неї. Тому після закінчення Климовицької восьмирічки у неї не було вагань куди піти вчитися: вона охоче подала документи до Хустського культурно – освітнього училища. Згодом продовжила навчання у Київському національному університеті культури і мистецтв.
Оксана Іванівна понад два десятки літ працює в Іршавському районному відділі культури. Іршавчани її знають як активну учасницю народного аматорського фольклорного ансамблю “Іршава” та народного аматорського вокального ансамблю “Освітянка”. Водночас вона уже впродовж багатьох років є учасницею народного аматорського обрядово-фольлорного ансамблю “Іршавська родина”, керує народним аматорським хором ветеранів районного будинку культури та народним аматорським хором “Мелодія” працівників культури району.
Велика заслуга Оксани Іванівни в тому, що вона стала однією із ініціаторів та організаторів відкритого фестивалю мистецтв імені Адальберта Ерделі у її рідному селі Климовиця. Вона брала активну участь у створенні в районі музеїв, підготувала ряд публікацій на цю тему, які були надруковані в районній та обласній пресі та журналі “Культурологічні джерела”.
Відомий український фольклорист Іван Хланта сказав: “Є особистості, які своєю колосальною працездатністю і любов”ю до обраної сфери діяльності здатні до подвижницької справи й відомі завдяки відкритості до спілкування й бажанню приймати і передавати досвід. А ще знайомство з ними дуже цінують, бо це завжди можливість почути сповнене життєтворчості слово, отримати щось більше за звання – часточку їхньої потужної енергії. Саме такою людиною є Оксана Сідор, що віддано служить культурі.
В полку заслужених працівників культури України до Іршавщини прибуло. Це високе звання мають Юрій Глеба, Надія Мельник – Гудь, Олександр Рацин, Юрій Ломага. До їх славної когорти приєдналася і Оксана Сідор.
Вітаємо Тебе!
Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар