Версія для друку Версія для друку

Наш земляк претендує на всеукраїнську премію

Український дитячий письменник Василь Шкіря з Іршави номінований на Всеукраїнську літературну премію імені Михайла Коцюбинського. Ось як його коротко презентують:

– У книзі новатора дитячої української літератури Василя Шкірі «Житіє зайчика-контрабандиста» (Ужгород, 2019) вміщено 13 казочок, пригодницьку повість-казку та п’єсу на дві дії. Кожен твір відзначається набором цікавих тем та глибоких проблем. Тут знайдеш на диво добру Бабу Ягу, яку ще з дитинства пам’ятаємо злою і жорстокою, бо вона забере нас, якщо будемо нечемними. Можна порадіти й за успіхи Їжачка в приготуванні незвичайних ліків, які роблять звірів добрими. Через свої твори автор намагається популяризувати спорт і здоровий спосіб життя. Також у книзі пан Василь порушує певною мірою проблему заробітчанства та соціального сирітства. У казці з промовистою назвою «Де гроші говорять, там правда мовчить» роз’яснює, що з корупцією потрібно боротися, а хабарництво викорінювати як ганебне явище. Загалом відчувається, що Василь Шкіря вболіває за долю країни, а тому вдається й до роздумів на політичну тематику. Книга вирізняється дотепним й надзвичайно повчальним змістом.
Серед номінантів – чимало й інших відомих імен в українській літературі. Це: Василь Шкляр, Сергій Плохій, Володимир Лис, Михайло Гершкович, Таня П’янкова, Соломія Зеленська та інші. Вболіватимемо за нашого земляка!
Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар