Версія для друку Версія для друку

На хвилі багатогранного таланту

На днях у місті Києві вийшла підбірка популярних естрадних творів, записаних у різних студіях України «Золоті хіти України». До неї ввійшли твори відомих естрадних виконавців української пісні: Степана Гіги, Ольги Монастирської, Івана Поповича, Лілії Сандулеси… Всього – 20 виконавців. На сьомій сходинці почесне місце займає і наш земляк з міста Іршави, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів естрадної пісні – Василь Філеш з піснею «Елегія Карпатського вина» на слова і музику Василя Філеша (ст.) з пісенного альбому «Ой Марічко файна чічко». Пісні в його виконанні входять до «Золотих хітів України» три роки поспіль. 2018 рік — пісня «В цьому, не моя вина», 2019 рік — пісня «Купальська ніч», а в цьому році «Елегія Карпатського вина».

Це серйозне визнання виконавця на терені української естрадної пісні. Знаходитись поряд з визнаними метрами, велика честь і визнання.
Василь Філеш народився 21 грудня 1979 року в м. Іршава. Він виконує пісні, написані батьком, з одинадцяти років. Після закінчення школи вступає до Ужгородського училища культури, а потім до Київського національного університету культури і мистецтв, який закінчує за спеціальністю – режисер, актор театру. Чому театральний жанр? Як відомо, театр – це синтез всіх мистецтв, тому Василь реалізує в ньому і пісню, і слово, і пластику, щоб глибоко і повнокровно розкрити мистецький задум.
Результати не забарились. «Зразковий» музично – драматичний театр «Пролісок» Іршавського РБК став чудовим трампліном для розвитку таланту молодого режисера. Його постановки займають призові місця на різних театральних конкурсах з виставами: О. Олесь «Лисичка, Котик і Півник», «Солом’яний бичок», «Ніч на полонині», «Бабусині пригоди», Н.Забіла «Коли зійде місяць», «Тарасова доля» за мотивами творів Т.Шевченка, М.Карасьов «Коза-дереза», інсценізації, українські народні казки письменників нашого краю С.Жупанина, В.Шкірі «Сила і закон», «Супер-віник», «Іван Сила і брати розбійники», О.Фулитки «Урок ввічливості», «Знайомство з Вітамінами», «Два гноми».
З 2005 року театр приймає участь в обласному фестивалі дитячих та юнацьких колективів «Юні зірки Мельпомени», де репрезентує на розсуд журі та глядачів нові постановки і отримує І-ІІ-ІІІ місця.
Працює при театрі літературно-поетична студія «Художнє слово». Учасники приймають участь у різних заходах, в обласному конкурсі художнього слова ім.Ірлявського «Моя весна» та отримують призові місця в різних номінаціях та у Всеукраїнському дитячому конкурсі «У пошуках літературних талантів».
При театрі Василь Філеш створив театральний гурток «Повір у себе», учасниками якого є діти з обмеженими фізичними можливостями, які приймають участь кожного року у районному фестивалі, відбірковому Всеукраїнському фестивалі «Барви життя» ( м.Ужгород). У 2018 році переможці І етапу відбіркового фестивалю від Закарпатської області прийняли участь у гала-концерті, який проводився в Українському домі м. Київ, де представили виставу М.Карасьова «Коза-дереза».Нагороджені дипломом, який вручив міністр культури Є.Ніщук.
На базі районного будинку культури проведено обласний семінар «Українська класична драматургія – основа репертуару самодіяльних драматичних колективів», районні семінари клубних працівників, керівників самодіяльних драматичних колективів «Підвищення рівня правосвідомості та правової культури серед різних категорій населення», «Знання, гарантовані Конституцією та Законами у різних сферах суспільного життя в рамках оголошеного в Україні 2018 роком просвітницького проекту «Я маю право»», де керівник театру «Пролісок», ділився обміном досвіду, демонструючи елементи вистав з репертуару театру «Подорож у Країну Прав». З цією постановкою учасники виступили в загальноосвітніх школах району, інтернаті, ліцеях, де учні – глядачі брали активну участь в обговоренні вчинків, скоєних казковими героями.
Зразковий музично-драматичний театр «Пролісок» приймає участь у районних фестивалях: «Вертеп», «Таланти багатодітної родини», «Родинні скарби Іршавщини», «Повір у себе», районні акції «Тобі Україно», благодійні акції для дітей з обмеженими фізичними можливостями, учасників АТО, переможців олімпіад, багатодітних сімей «До нашої родини прийшов Миколай на гостини», тематичних масових заходах «Всесвітня слава Кобзаря», «Спляча красуня», «Жінка в світ приходить для любові», «Красується писанка», «Андріївські вечорниці», «Щедрик – щедрівочка».
Кожного року студенти – практиканти Ужгородського коледжу культури і мистецтв, Київського національного університету культури проходять переддипломну практику на базі театру.
Театр частий гість на презентації книг Василя Шкірі та Оксани Фулитки в обласній бібліотеці ім. Ф.Потушняка та бібліотеці для дітей та юнацтва, в Закарпатській обласній спілці письменників України. Головний редактор Всеукраїнського державного видавництва «Карпати» Борис Кушнір вручив грамоту режисеру-постановнику театру «Пролісок» Василю Філешу – «За майстерне втілення п’єси – казки».
Зразковий музично-драматичний театр «Пролісок» — учасник телепрограми «У гостях у казки», Всеукраїнському творчому конкурсі «Урок казки», гала-виставі «Сюрпризи Віжі», учасник Всеукраїнських фестивалів «Таланти багатодітної родини», побував Міжнародному таборі «Артек» та «Барви життя» м.Київ.
Вихованці театру продовжують навчання за фахом в Ужгородському коледжі культури і мистецтв, Київському національному університеті культури, стають артистами Закарпатського лялькового театру «Бавка» та режисерами телепрограм.
«Мене виховав театр», «Ми вдячні режисеру-постановнику театру» – так, сподіваємося, скаже той, хто в дитинстві грав у театрі, відчував особливо нічим незрівняну насолоду.
Василь Філеш перебуває в постійних творчих пошуках, віднаходить творчі таланти, втілюючи їх у нові постановки. Пласт театральної та пісенної творчості, який підняв митець, залишає глибокий слід у цьому жанрі, служить становленню молодих особистостей, збагачує культуру та звичаї краю.
Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар