Версія для друку Версія для друку

КЕРІВНИК РАЙОННОГО ТУРИСТИЧНО- ІНФОРМАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ ПРОЗВІТУВАВ ПРО СВОЮ РОБОТУ

Понад два роки минуло відтоді, як в Іршаві створено районний туристично-інформаційний центр (ТІЦ). Днями його керівник Михайло Штефаньо підбив певні підсумки роботи. Участь у цьому заході взяла начальниця управління туризму та курортів ОДА Маріанна Готра, її заступниця Любов Когуч, а також головна спеціалістка цього управління Тетяна Дзембас, представники ОТГ та інших установ району, що докладають зусиль для розвитку туризму.
Як зазначив Михайло Штефаньо, від часу створення туристично-інформаційний центр працював за чотирма напрямками. Зокрема, йдеться про розробку карт і буклетів, створення нових подій, виступ на презентаційних туристичних заходах, організацію турпоходів тощо. Центром було розроблено чотири карти та два туристичні маршрути. ТІЦ представляв наш район на чотирьох всеукраїнських презентаційних заходах, а також на подібному міжнародному у Варшаві, що відбувся минулого року. Туристично-інформаційний центр активно долучався до проведення понад 70 інтелектуальних ігор по Закарпаттю, а також у Будапешті та Празі. Завдяки ініціативності та зусиллям керівника цього центру відбулася низка оригінальних фестивалів. Наприклад, «Довге-каструм-фест» на базі палацу графів Телекі, де відтворювалися події кількастолітньої давнини; «Богатирська сила» у Білках, на якому пропагували неолімпійські види спорту, що ними займався Іван Фірцак-Кротон; у рамках «Боржавської регати» організовувалися водноспортивні змагання на річці Боржава. Чимало уваги приділялося відродженню Боржавської вузькоколійки, розкопкам на Бронецькому замку тощо. Знято понад двадцять різноманітних презентаційних відеороликів про наш край. На завершення виступу Михайло Штефаньо поділився також планами та обговорив їх з іншими учасниками зустрічі. Зауважив, що восени відкриють новий туристичний об’єкт. Мова йде про те, що на території палацу графів Телекі в Довгому буде музей 9 макетів замків Закарпаття. Цей проект реалізовується завдяки співпраці із Українським культурним фондом. Порушив він перед гостями з обласного центру і питання облаштування туристичного маршруту від кузні «Гамора» на полонину Кук, який розробив заступник директора районного центру позашкільної роботи Олександр Осійський.
Провідний інженер з рекреаційного благоустрою НПП «Зачарований край» Євген Гіга розповів про співпрацю із районним туристично-інформаційним центром та діяльність парку в напрямку розвитку туризму. За його словами, кожні 10 років на території «Зачарованого краю» здійснюють лісовпорядкування. Парк поділений на 4 зони: заповідну, господарську, а також місця стаціонарного відпочинку та регульованої рекреації. Крізь територію парку пролягає 6 еколого-пізнавальних маршрутів у напрямку урочищ Кам’янка, Росоха, болота Чорне багно, гори Бужора та скельних масивів. Дещо важко контролювати 6101 гектар території парку, адже він межує із сімома населеними пунктами. Акцентував увагу Євген Гіга і на труднощах, з якими доводиться стикатися у роботі з туристами. Насамкінець він презентував чай, виготовлений у рамках програми «Збереження карпатських пралісів» як продукт побічного користування. Лікарські рослини для нього зібрані із плантацій нацпарку.
Хочеться вірити, що, незважаючи на різні реформи, які не завжди приносять бажаний результат, туризм у нас все ж розвиватиметься. А людей, охочих над цим працювати, як бачимо, вистачає.
Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар