Версія для друку Версія для друку

« У ВЛАДНІЙ ПУСТЕЛІ»

До редакції час від часу звертаються читачі, як до останньої інстанції у повсякденному морі бюрократії, політичних ігрищ владних розкладів, коли оприлюднення певної інформації може послужити хіба що сигналом маяка у зневірених поневіряльників. Документ, наданий минулого тижня групою, та ні, навіть не групою, а значною частиною громади Ільниці, явно випадає із подібного ряду листів.
391 житель Ільниці, бодай якою великою чисельністю не гордилося це славне село, все-таки вимагає до себе у своїй згуртованості елементарного дотримання Закону України «Про звернення громадян» хоча б у тій частині, що повинні отримати нехай і формальну, але відповідь у нормативні строки. Натомість, зареєстроване у сільській раді 23. 06. 2020 р. вх. № 02-31/203 звернення жителів вулиці Першотравневої до Ільницького сільського голови В.В.Павлищі залишилося голосом волаючого у владній пустелі. А, може, «папір» чекає опалювального сезону, щоб загорітися у чиїйсь грубці?
Те, що наші можновладці великого чи малого штибу «мало дають» на думку рядових громадян, яким по суті своїй та волею закону повинні ревно служити, стало майже повсякденним явищем. Та межа чи то гордині від вседозволеності і безнаказаності, чи то позиція, що по-простонародному висловлена « і за вто» не буде по-вашому, видно, ще далеко не перейдена.
Суть звернення жителів присілків Новоселиця і Кобза «…посприяти у вирішенні … болючого питання стосовно ремонту центральної дороги, а саме вулиці Першотравнева, яка веде до присілку Новоселиця та вище вказаного (Різдва Пресвятої Богородиці) храму, до якого кожного року приїжджають гості з різних сіл для святкування релігійного (престольного) празника».
Ремонт було колись розпочато – прокладалася бруківка – та одного «чудового» дня бригада дорожників припинила свою роботу і несподівано, — для жителів вулиці, навряд чи таке відбулося без волі замовника в особі сільського голови, передислокувалися на іншу сільську транспортну артерію.
Хтозна-чим мотивувався обраний лідер ільницької сільської громади, але виглядає так, немовби мотивація була такою: трохи цій релігійній громаді, а трохи – представникам іншої конфесії. Це лише судження, але, хто заборонить так думати сотням прихожан православної релігійної громади храму УПЦ Різдва Пресвятої Богородиці, якщо новобрана для ремонту вулиця веде до храму іншої конфесії. Не дай Боже посіяти зерно розбрату між представниками різних релігійних конфесій у Ільниці, яка споконвіку відзначалася у районі толерантністю міжконфесійних відносин.
Залишивши один «обрубок», подібною операцією не зробиш повнокровною судиною і іншу вуличну артерію.
Тепер чи не в кожного свідомого громадянина далеко не на задньому плані думки про ситуацію у сусідній Білорусі. Протести проти влади носять найрізноманітніший характер. А народ, громаду ще ніхто не поборов.
Наостанок зауважимо, що серед 391-ого підписанта є сім депутатів сільської ради та членів виконкому. Припустити, що вони є в опозиції до діючого сільського голови буде, мабуть, резонно, але ж робити собі опозиційною громаду цілого присілку, м’яко кажучи, – рубати сук, на якому сидиш.

Михайло ІСАК

Ваш отзыв

Ваш коментар