Версія для друку Версія для друку

НА ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЄ У ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОМУ ХРАМІ ІРШАВИ ПО ВУЛИЦІ ШКІЛЬНІЙ ВІДБУЛОСЯ ПЕРШЕ БОГОСЛУЖІННЯ

Храм – це, без сумніву, святиня. Саме там можеш забути про все дочасне, пройнятися якимось душевним спокоєм, побути наодинці з Богом та звернутися до нього зі своїми молитвами.
Кілька років тому, на місці, де нині зведено греко-католицький храм по вул. Шкільній в Іршаві, були чагарники. Цю всю територію довелося вичищати, рівняти глиною, підсипати камінням тощо. Робота тут кипить і понині. І, дякувати Богу, помітні результати. А це означає, що мрія іршавчан мати такий чудовий храм стає усе реальнішою. Уже наприкінці березня минулого року тут в капличці вперше відбулося богослужіння. Тоді участь у ньому взяло всього троє чоловік. А ось днями на храмове свято Преображення Господнє перший раз лунала Служба Божа вже у новозведеній церкві. Хоч того дня й падав дощ, але вірян зібралося чимало. Прийшли також процесії із Заріччя, Хмільника, Дунковиці, Вільхівки, Сільця.
Отець Іван Садварій каже, що душа радіє через таку приємну подію, вона наповнюється якимось особливим відчуттям. Невдовзі після першого богослужіння на храмі встановили вікна та двері. Нині там Службу Божу провадять уже регулярно. Отже, всі охочі можуть навідатись до цієї церкви і взяти участь у спільній щирій молитві.
Звісно, попереду ще багато роботи. Необхідно забетонувати сходи, обкласти фундамент каменем, провести систему опалення, електроенергію, викласти плиткою підлогу, зробити крилос («коврош»), престол, облагородити територію тощо. А на це все потрібні чималі кошти. Хто бажає допомогти, може це зробити.
Нагадаємо, що цей греко-католицький дерев’яний храм будується в готичному стилі. Зруб виготовили в с. Богдан Рахівського району.
Як зрозуміло із написаного, храмове свято відзначатимуть на Преображення Господнє. Будемо щиро вірити, що кожен, хто молитиметься у цьому храмі, преобразиться у людину зі світлими думками та внутрішньою гармонією…

Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар