- Нове життя - https://nz-ir.com -

ЄДИНІ В РАЙОНІ… і з почесним списком перемог

Футбол – видовищна та насичена емоціями гра. У нас вона традиційно асоціюється з чоловіками. Але все-таки є і жіночий футбол. І єдину таку команду цього виду спорту маємо на Іршавщині в Малому Раківці. Уже впродовж багатьох років опікується нею Михайло Михайлович Лях.
Саме він ще приблизно 16 років тому взявся за створення такої команди. Тоді уже працював вчителем фізкультури Малораковецької ЗОШ І-ІІ ступенів у присілку Плитянки. Дівчата грали у футбол між собою в школі і ні з ким більше не змагалися. І в один прекрасний момент до них завітав директор Іршавської ДЮСШ Василь Жупанин і сказав, аби готувалися їхати на обласні змагання. Хоча ця футбольна команда взагалі не мала досвіду у подібних дербі, зайняла 5 місце, обігравши навіть мукачівських футболісток. Такий успіх підштовхнув директора дитячо-юнацької спортивної школи взяти до себе Михайла Ляха в тренери. Вихованкам останнього почали приділяти більше уваги, і вони підкорювали одну вершину за іншою. Три рази виступали на всеукраїнських змаганнях у Переяслав-Хмельницькому. Одного разу навіть потрапили до фіналу та поступилися тільки потужній команді Костополя Одеської області. Це було в 2009 році. Після цього Михайло Михайлович перейшов працювати тренером у Малораковецьку ЗОШ І-ІІІ ступенів, де директором тоді була Єлизавета Яцканич. Вона дуже багато уваги приділяла згаданій футбольній команді. Нині дівчата займаються при районному центрі позашкільної роботи, яким керує Іван Терпай. Депутат райради Іван Фанта подарував спортсменкам форму.
Цьогоріч команда брала участь у чемпіонаті області і боролася за третє місце з берегівчанами. Наші дівчата мужньо захищали честь району до останнього і програли тільки по пенальті.
Як розповідає Михайло Михайлович, жіночий футбол є досить проблемним. Важко сформувати команду, але все-таки у нас в районі йому, поки єдиному, це вдається робити. Тренер вважає, що потрібно пропагувати цей вид спорт, створювати більше команд і проводити відповідну першість. Такі змагання організовують у Берегові, Виноградові, Ужгороді. Вони тільки стимулюють розвиток жіночого футболу. Приємно, що футболістки повсякчас відчувають підтримку Малораковецької сільської голови Емілії Лях. Дбає про команду й Андрій Данканич, котрий курує роботу усіх спортсменів району.
До речі, минулого року Іршава приймала першість області з жіночого футболу. Михайло Лях переконаний, що вона була організована на високому рівні. Доклав зусиль для цього голова районної федерації футболу Василь Попович, постаралися й судді.
Серед дівчат малораковецької футбольної команди хороші успіхи демонструють Ангеліна Савко, Каріна Авдюшкіна, Тетяна Яцканич. За команду також виступають дівчата з Іршави: Христина Монастирська та Ірина Балега, котра уже протягом трьох років потрапляла до збірної області й представляла Закарпаття на чемпіонаті України з жіночого футболу.
Хочеться вірити, що жіночих футбольних команд у нашому районі побільшає. І дівчата теж зможуть проявити себе у цьому виді спорту.

Іван КОПОЛОВЕЦЬ