Версія для друку Версія для друку

Як послаблення карантину вплинуло на місцеві бюджети Закарпаття

У зв’язку з введенням з березня карантинних заходів, зниженням ділової активності, а також запровадженням податкових пільг для підтримки бізнесу в період карантину, місцеві бюджети недоотримують значні фінансові ресурси. Починаючи з травня, карантинні обмеження стали послаблювати. Чи відновлюються у зв’язку з цим обсяги надходжень до місцевих бюджетів Закарпатської області проаналізувала Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Закарпатського РВ Асоціації міст України:
«З початком введення обмежуючих заходів бюджетні надходження очікувано стали знижуватися. Зокрема, у квітні до місцевих бюджетів Закарпатської області надійшло на 26,2% менше доходів, ніж у квітні 2019 року – це найнижчий показник за перше півріччя. Послаблення карантину позитивно вплинули на ситуацію, і в червні до бюджетів Закарпаття надійшло уже на 5,5% більше, ніж у червні минулого року».
Загалом, за перше півріччя доходи загального фонду місцевих бюджетів області (без трансфертів) склали 2 489,2 млн грн, що тільки на 1% більше аналогічного показника 2019 року.
Практично на рівні з минулим роком залишаються надходження податку з доходів фізичних осіб (102,8%). Зменшилися на 10,4% в порівнянні з минулим роком надходження від плати за землю – в основному через податкові канікули з плати за землю у березні. На 12,5% знизились надходження акцизу з пального через зменшення обсягів його реалізації. Також серед джерел доходів, обсяги яких є нижчими, ніж у попередньому році, є плата за надання адміністративних послуг (на 23,2% менше).
Серед бюджетів міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад та зведених районних бюджетів найбільше зросли надходження до бюджетів Полянської ОТГ (107%) та Вільховецької ОТГ (106%). У загальному, серед 24 бюджетів міст, ОТГ та районів області тільки у 10 бюджетів, незважаючи на ситуацію з коронавірусом, показники доходів є вищими за минулорічні. До обласного бюджету за перше півріччя 2020 р. надійшло на 4% більше, ніж у 2019 р.
Нагадаємо, що з місцевих бюджетів Закарпатської області передбачено виділити понад 208,9 млн грн на запобігання поширенню коронавірусної хвороби та ліквідацію наслідків пандемії. Станом на 03.07.2020 р. профінансовано 126,5 млн. грн., або понад 60%.

Ваш отзыв

Ваш коментар