- Нове життя - https://nz-ir.com -

ТРЕНЕРСЬКІ ГОРИЗОНТИ ІВАНА ПИРОГИ

Іван Іванович Пирога з Сільця залишився єдиним тренером з настільного тенісу в районі, який, так би мовити, свій пост не залишає і не міняє на щось інше. Дійшло до того, що для заняття улюбленою справою сам мусить подбати про стіл, ракетки, м’ячики тощо. Добре, що в цьому плані знаходить порозуміння з директором Сілецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Світланою Андріївною Зан. Та на різні перепони й не дуже зважає, бо усвідомлює, що прищеплює дітям любов до спорту, розвиваючи в них у такий спосіб реакцію та мислення. Вихованці Івана Івановича – його гордість і стимул для щоденної і копіткої праці. Вони надихають, розуміють, прагнуть вдосконалюватися і перемагати. За свою багаторічну практику мав близько 700 вихованців.
Скажімо, учні Великораковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів неодноразово ставали призерами обласних змагань з настільного тенісу. А в 1988-1989 роках вони представляли Закарпаття в столиці на всеукраїнському рівні. Тоді з’їхалися спортсмени з усіх областей країни, а також Криму. Честь нашої області захищали вихованці Івана Івановича: Олександр Бровдій, Василь Марущинець, Марина Тимар, Наталія Савко. Вони зайняли 8 місце в Україні.
Заслуговує на увагу той факт, що Іван Пирога працював вчителем фізкультури у Великораковецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів з 1977 по 2000 роки. З перших днів роботи взявся за організацію секції настільного тенісу. Його вихованці практично кожного року займали перші місця в районі.
З 2010 року Іван Іванович займається з учнями Сілецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Тут теж віддає себе роботі сповна. До прикладу, лише за 2017-2019 роки участь у змаганнях брало 25 його учнів. З них призерами стали Ірина Глушко, Іванка Федоранич, Олександр Говдій, Сергій Дюкарев, Микола Федоранич, Іван Якима, Ганна Буряс, котрі зайняли перші місця. Другу сходинку посіли Вікторія Вовканич, Ганна Ковач, Юрій Матьола. «Бронзу» завоювали Віталій Денега та Олександр Сушанин. Всі ці діти займаються при районному центрі позашкільної роботи, котрий очолює Іван Терпай.
Деяким призерам присвоїли І дорослий розряд. Це: Ірині Глушко, Іванні Федоранич, Сергію Дюкареву, Юрію Матьолі.
Тренер Іван Пирога свого часу закінчив Київський державний університет фізичного виховання і спорту. Любов до тенісу у нього зародилася ще зі шкільних років. Каже, що у сільському клубі рідного Сільця завжди стояв тенісний стіл, і там всі охочі збиралися, щоб пограти. Він теж полюбляв туди навідуватися. Згодом 4 роки шкільного життя їздив на автобусі на тренування до Мукачева. Викроював для цього час два рази на тиждень. А вже після закінчення вишу були роки тренерської роботи. Нині він є кандидатом у майстри спорту з настільного тенісу. Має педагогічне звання «Старший вчитель» та вищу категорію.
Спортсмен-викладач зізнається, що зазвичай на секцію тенісу записується багато дітей. Та згодом вони відсіюються, бо далеко не всім підходить цей вид спорту. Але якщо вже школярі залишаються, то прагнуть самовдосконалюватись. А Іван Іванович їм залюбки допомагає в цьому. Він також задоволений, що у складний для спорту час відчуває підтримку депутата райради Сергія Лупака, голови Кам’янської ОТГ Михайла Станинця, в.о. старости Сільця Віктора Кузьми та інших прихильників гри в теніс. До речі, згадані меценати і самі часто беруться за ракетку.
Варто відзначити, що у Сільці проводять змагання з настільного тенісу також серед ветеранів. Це теж цікава спортивна подія для села.
Є надія, що ряди вихованців Івана Пироги тільки поповнюватимуться, причому відчутними темпами, тому що його підопічні демонструють хороші результати.

Іван КОПОЛОВЕЦЬ.